Paslēpes mežā jeb mākslinieka izdzīvošanas komplekts Solvita Krese
|
| Vingrinājums šeit un tagad. Triangle mākslinieku darbnīcas Ņujorkā un radošā darba rezidence Losandželosā Vineta Kaulača
"Triangle recepte ir vienkārša. Savāciet kopā nopietnu un ambiciozu mākslinieku grupu, kuri citos apstākļos varētu tā arī nesatikties, - māksliniekus no radikāli atšķirīgiem kultūras kontekstiem, bieži vien ar radikāli atšķirīgiem uzskatiem par to, kas ir māksla. Izmitiniet viņus, barojiet viņus, nodrošiniet viņiem plašu darba vietu, bet turiet darbnīcas atvērtas, lai stimulētu kontaktus un veselīgu konkurenci. Ik pēc noteiktiem intervāliem piesaistiet kritiķus un viesmāksliniekus. Pavadiet divas intelektuāli nokaitētas nedēļas smagā darbā un kaislīgās diskusijās dažādu valodu sajaukumā," saka starptautisku izstāžu kuratore, kritiķe un neskaitāmu monogrāfiju autore Karena Vilkina (Karen Wilkin), kuru piedalīties šo darbnīcu tapšanā no pašiem pirmsākumiem 1982. gadā ir aicinājis Triangle dibinātājs pasaulslavenais britu mākslinieks Entonijs Karo (Anthony Caro).
Ievērojot minēto principu, Triangle 2004 uzaicinātie 30 mākslinieki pārstāvēja 15 dažādas valstis no četriem kontinentiem. Starp kuratoriem un viesmāksliniekiem, kas laiku pa laikam tika piesaistīti darbnīcām, minami kritiķis un žurnāla Art Review redaktors Daniels Kunics (Daniel Kunitz), mākslas teorētiķis Džonatans Gudmens (Jonathan Goodman), kura raksti regulāri publicēti Art in America, Visual art u.c., un ASV plaši eksponētais mākslinieks Endijs Džoders (Andy Joder).
Darbnīcas ir divu nedēļu laikā ierobežots un intensīvs darba process, taču visu Triangle komponentu sintēzei ir ilgtermiņa iedarbība. To noilgums ir katra dalībnieka paša ziņā, un nav receptes iegūtās pieredzes īpašiem uzglabāšanas noteikumiem, jo tā visvairāk der pastāvīgai lietošanai.
|
| Dārgā videomāksla, kur tu esi? Es gribu iepazīties ar tevi! Alise Tīfentāle
Piektais starptautiskais videomākslas festivāls "Ūdensgabali ‘05" notika 24.-28. augustā Rātslaukumā un uz NOASA kaimiņa - kultūras kuģa "Betanovuss", tā tēma - "Videomāksla +" nolūkā iepazīstināt plašāku publiku ar videomākslas un citu mākslu sintēzi un saskari. Kā katru gadu, notika Latvijas videomākslas konkurss.
Piekrītot piedalīties starptautiskā videomākslas festivāla "Ūdensgabali ‘05" aizskatuves norisēs, negaidīti iesaistījos aizraujošās neformālās diskusijās gan par festivāla programmu, gan pašu videomākslas jēdzienu mākslas teorijas kontekstā. Toties rezultātā - vairāki pārsteidzoši atklājumi, daži secinājumi un vēl vairāk jautājumu.
|
|
|