VIZUĀLO MĀKSLU ŽURNĀLS

LV   ENG
Vineta Kaulača. Laika izjūtas trauslums
Inese Baranovska
Es uzdodu jautājumus, un Vineta Kaulača stāsta par sevi. Vārdi skaidri un precīzi kārtojas harmoniskā rindā kā stikla pērlīšu virtene. Mēs abas it kā ieejam mūsu sarunu telpā un katra meklējam pareizās durvis uz mums īpaši atvēlēto laika nogriezni, kurā mēs varētu saprasties.
 
Laura Feldberga. Tik skaisti, ka sāp
Alise Tīfentāle
2001. gada rudenī biju Daugavpilī un pēc izdevniecības ierosinājuma piedalījos dažos formālos Dzejas dienu pasākumos, vietējā muzeja un mūzikas skolas telpās sadzītajiem vidusskolniekiem bezcerīgi popularizējot savu tolaik jauno romānu "Galvenā balva – ceļojums divatā" par zinātniskās fantastikas rakstnieku – japāņu izcelsmes geju, žurnāla "Rīgas Dzīve" prātā jukušo redaktoru un ultraortodoksāliem dievturu partizāniem. Vakarā notika saviesīgs pasākums teātrī ar latviešu klasiķu dzejas lasījumiem un dziesmām populāru Rīgas aktieru izpildījumā. Nevarēju saprast, kāpēc aktieri uz skatuves lasa Čaku un raud pa īstam. Tas bija 11. septembris, un, staigājot pa svešo pilsētu, protams, nekādas ziņas nebiju dzirdējusi.

Rīgas kompānija atgriezās rakstnieku naktsmājās Berķenelē, ieslēdza TV un ar visai sakāpinātām emocijām skatījās jaunumus no Ņujorkas, sazvanoties ar tuviniekiem un draugiem Rīgā un ārzemēs. Nākamajā rītā pāri brokastu pankūku šķīvim pamanīju, ka pa pirmā stāva halli blakus virtuvei rosās Ojārs Feldbergs, izkārtodams izstādei savus akmeņus, un nelielus grafikas darbiņus pie sienas izvieto kāda jauna meitene ar gariem, cirtainiem matiem – droši vien meita vai skolniece, nodomāju. Ārā lija lietus, iekšā mīlīgi un harmoniski rosījās mākslinieki, un tas viss patīkami un nomierinoši kontrastēja ar patētiskajām nakts sarunām, lēto viskiju, līdzpaņemtās histēriskās franču dzejnieces dziedāšanu un vispārējo neizpratni. Šo epizodi drīz vien aizmirsu tāpat kā savu par bestselleru nekļuvušo romānu.

2005. gadā es zinu, ka tā bija Ojāra Feldberga meita Laura – māksliniece ar patstāvīgu un pat pārsteidzošu rokrakstu. Laura Feldberga dzimusi 1975. gadā.

2002. gadā ieguvusi mākslas maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, no 1995. gada piedalās grafikas, glezniecības, vides objektu izstādēs, radošajos simpozijos un darbnīcās Latvijā un ārzemēs, kā arī darbojas kā kuratore un projektu vadītāja Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā. Katoliete. Kopā ar domubiedriem izdevniecībā "Kala raksti" veido katoļu ikmēneša izdevumu "Mieram tuvu".