VIZUĀLO MĀKSLU ŽURNĀLS

LV   ENG
Virtuālā Rīga internetā. Virtual.riga2001.lv
Jānis Garančs
 
 
Projekta mērķis ir izveidot alternatīvu, digitālu Rīgas versiju, kas būtu pieejama galvenokārt internetā Latvijas un ārvalstu interesentiem, un arī  t.s. video un skaņas instalāciju. Tā darbosies reizē kā Eiropas kultūras mēneša (EKM) Rīgā interneta lapas (www.riga2001.lv) apakšnodaļa un būs aizsākums pastāvīgam projektam.

Pašreizējā stadijā informācija par EKM pasākumiem augustā ar īpašas datubāzes palīdzību tiek sasaistīta kopā ar ieskatu konkrētās vietās Rīgā, kur attiecīgie pasākumi notiks. To veido ievērojamāko Rīgas ēku, vietu, ainavu un objektu fotogrāfijas, nelielas videofilmiņas, t.s. trīsdimensionālie objekti. Skatītājam ir iespēja arī apskatīt Rīgu no putna lidojuma, dažādos gadalaikos u.tml. Datubāzi ir iespējams papildināt ar materiāliem, ko interneta lapas apmeklētāji paši var pievienot. Atšķirībā no pāris citiem interneta projektiem ar līdzīgiem nosaukumiem šis projekts ir nekomerciāls un vairāk vērsts uz estētisku baudījumu, Rīgas tēlainas vīzijas radīšanu. Virtuālā vide tiek veidota gan kā konkrētas ģeogrāfiskās vides atspulgs, gan kā abstrahēts pilsētā notiekošo procesu atainojums.

Projekts ir veidots sadarbībā ar vairākām radošajām grupām: e-lab (www.re-lab.lv), RIXC (www.rixc.lv), “99%Svaigs” (www.svaigs99.lv), interneta projektu RIGASOUND (www.rigasound.org) un “SKATIES!” (www.skaties.lv). Projekta datubāze ir savienota ar RIXC kultūras interneta portālu (www.rixc.lv) un arī starp-tautisko mediju kultūras tīklu Baltic-Interface Network (www.baltic-interface.net) un NICE (nice.x-i.net) datubāzēm kā satelīta projekts. Autori (alfabētiskā kārtībā): Arvīds Alksnis, Jānis Garančs (arī idejas autors un projekta koordinators), Renārs Krūmiņš, Linards Kulless, Voldemārs Johansons, Reinis Petersons, Oskars Poikāns un citi (viesmākslinieki un partneri).
 
Atgriezties