VIZUĀLO MĀKSLU ŽURNĀLS

LV   ENG
Sapņu sala Laikmetīgās mākslas īsais kurss
Alise Tīfentāle
Starptautiska laikmetīgās mākslas izstāde “Sapņu sala” galerijā “Noass” bija skatāma no 2. jūlija līdz 25. septembrim. Piedalījās Bils Viola, Dženija Holcere, Žoao Penalva, Alisija Framisa, Laura Ķiķauka, Ene Līsa Sempere, Jāns Tommiks, Kaido Ole, Marko Maetamms, Aruns Gudraitis, Egle Rakauskaite, Monika Pormale, Ilmārs Blumbergs, Ēriks Božis un Kristaps Epners
 
Sapņu sala Komentāri
Andris Brinkmanis
 
Brīnums bez mārketinga mērķa
Vilnis Vējš
 
Nejaukas lietas
Vilnis Vējš
 
people don’t change, they die tie nemainās, tie mirst
Ar Ilmāru Blumbergu sarunājās Laima Slava
 
Privātais jeb personīgais
Ilze Strazdiņa
Vaitčepelas galerija. 10. septembris–14. novembris Vaitčepelas galerija rudens sezonu atsāka ar divu visai atšķirīgu mākslinieku personālizstādēm. Galerijas apakšstāvā skatāma daudzviet jau suminātā vācu mākslinieka Tobiasa Rēbergera (Tobias Rehberger) pirmā personālizstāde Lielbritānijā – Private Matters. Augšstāvā – angļa Pola Nobla (Paul Noble) darbu skate no sērijas Nobson Newtown.
 
Runājot ar rokām
Irēna Bužinska
Ņujorkā, Gugenheima muzejā no 2004. gada 4. jūnija līdz 8. septembrim bija iekārtota izstāde “Runājot ar rokām. Fotogrāfijas no Henrija M. Būla kolekcijas”. Starptautiskajā Fotogrāfijas centrā un Āzijas biedrībā no 11. jūnija līdz 4. septembrim atradās ekspozīcija “Starp pagātni un nākotni. Mūsdienu Ķīnas fotogrāfija”. No 2004. gada 2. oktobra līdz 2005. gada 11. janvārim ķīniešu fotoizstādi varēs skatīt Čikāgā. 2005. gada septembrī–2006. gada janvārī to varēs “noķert” Londonā, Viktorijas un Alberta muzejā, bet no 2006. gada marta līdz maijam – Berlīnē, Haus der Kulturen der Welt. Protams, tā bija nejauša sakritība, ka abu izstāžu plakātos bija attēlotas rokas. Tomēr, pateicoties tai, stāsts par abās izstādēs redzēto vispirms būs par rokām. Par kaut ko ļoti intīmu, unikālu, personīgu un būtisku.
 
MANIPU-LĀCIJAS AR CILVĒKIEM UN LIETĀM Maison Rouge – lielākā privātā izstāžu zāle Parīzē
 
Švešinieku mierinājums, trimdas mājvieta
Ieva Astahovska
13. Tallinas grafikas triennāle Rotermana sāls noliktavu mākslas centrā no 10. septembra līdz 31. oktobrim
 
Mākslinieks un lietu pasaule
Dace Lamberga