VIZUĀLO MĀKSLU ŽURNĀLS

LV   ENG
Sandra Strēle
Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas maģistrantūras 1. kursa studente
 
Sandra Strēle. No sērijas “Kolekcionēšana”. 110x130cm. 2015
 
Brederlo von Sengbusch mākslas prēmijas (2014) un mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā (2012) laureāte.

Savā radošajā darbībā esmu pievērsusies lielformāta instalācijām, kurās kā galveno elementu saglabāju glezniecību. Gleznieciskās izpausmes un māksliniecisko izteiksmes līdzekļu lietojumā mani darbi ir daudzveidīgi – eksperimentēju ar dažādiem jaunajiem materiāliem, kā arī izmantoju klasiskus attēla veidošanas paņēmienus.

Ļoti svarīgs man glezniecībā ir naratīvs jeb stāsts, ko rada gan katrs konkrētais instalācijas gleznojums, gan arī visu attēlu kopums. Parasti vienā plaknē atveidoju vairākus atsevišķus attēlus, panākot interesantus to pārklājuma punktus kā darba vizualitātes aspektā, tā stāstījumā. Šiem pārklājuma punktiem, kas var atrasties arī viena attēla robežās, līdzīgi kā Vitgenšteina „ģimenes līdzībām” („Filozofiskie pētījumi”, 65.–67. paragrāfs ) piemīt kāds individuāli atšķirīgs kopīgs elements, kas man šķiet pietiekami vilinošs, noslēpumains un interesants. Vēstījumus instalācijām meklēju ikdienas dzīves šķietamās nobīdēs no normas vai tieši pretēji – absolūti parastās un „garlaicīgās” realitātes formās, vērojot cilvēkus, notikumus un parādības, un tad šos iegūtos stāstus un pieredzi hiperbolizēti atveidoju mākslas darbos, kuros skatītājs, iespējams, kaut nelielā detaļā var identificēties ar savām nojausmām un pieredzi.

Tā kā glezniecība ir atturīgs un kluss medijs, naratīva uzsvērumam un mākslinieciskās vienotības panākšanai instalācijās izmantoju gan skaņas elementus, gan objektus – dažkārt pašgatavotus, dažkārt ready-made.
 
Atgriezties