VIZUĀLO MĀKSLU ŽURNĀLS

LV   ENG
"...man patīk, kā putni lidinās virs ūdens"(1)
Baiba Guste
Izstāde „Māksla pieder tautai”
Ieslodzījuma vietu pārvaldes Iļģuciema cietums 27.02.2015.
 
Droši var apgalvot, ka jaunajiem māksliniekiem un Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas (JRRMV) pedagogiem šī bija emocionāla un atklāsmēm bagātā izstādes atklāšana. Mulsums, smiekli, asaras un apziņa, ka mēs esam tik dažādi.

Projekta „Māksla pieder tautai” gaitā JRRMV 4. kursa audzēkņi saņēma anonīmas vēstules, kurās 18 sievietes aprakstīja sevi, savu raksturu, mīļāko nodarbošanos, krāsu, lietas, ēdienu. Topošo mākslinieku uzdevums, nepazīstot vēstuļu autorus, bija iedomāties un uzgleznot šo sieviešu portretus. Tuvojoties izstādei, gleznotāji uzzināja, ka viņu vēstuļu modeļi ir sievietes no Iļģuciema cietuma.

Projekta iecere bija apzināties, cik dažādi mēs katrs esam, un, atmetot stereotipus, aiz sabiedrības uzliktajiem rāmjiem saskatīt jūtīgo un skarbo, gudro un nesaprātīgo, bet tik trauslo cilvēka dvēseli. Jauno mākslinieku radītie portreti pēc izstādes atklāšanas nonāca modeļu īpašumā. Lielākā daļa no šīm sievietēm bija izbrīnītas un pārsteigtas, cik labi jaunieši spējuši atklāt viņu emocionālos un psiholoģiskos portretus.

Projekts norisinājās Kultūras ministrijas rosinātajā Radošo partnerību programmā („RaPaPro”). Vadītāja – JRRMV skolotāja Ieva Taranda.


1 Rinda no projekta anonīmās vēstules.
 
Atgriezties