VIZUĀLO MĀKSLU ŽURNĀLS

LV   ENG
Par latviešu gleznotāju izstādi "Pārlidojums" Gruzijā
Guna Millersone
Pateicoties Latvijā jau vairākus gadu desmitus dzīvojošā gruzīnu mākslinieka Nugzara Paksadzes idejai un apņēmībai, divu Latvijas uzņēmēju materiālajam atbalstam, galerijas "Pegazs" Rīgā un Batumi Kultūras centra organizatoriskajai palīdzībai, 12 Latvijas gleznotāji augusta beigās devās uz Adžārijas Autonomās republikas galvaspilsētu Batumi, lai turienes Valsts mākslas muzejā atklātu jau Latvijā sagatavoto gleznu izstādi "Pārlidojums" (Transfer), kā arī kopā ar Batumi mākslinieku grupu strādātu plenērā gan pilsētā, gan arī tās apkārtnē.
 
Andris Vītols. Krasts
Guna Millersone. Batumi osta
Igors Bernāts. Vārti
Anita Meldere. Pie galda
 
Muzejam gatavotā ekspozīcija gruzīņu skatītājiem deva ieskatu Latvijas glezniecības ne tikai šī brīža tendencēs un norisēs: Nugzars Paksadze un viņa aicinātie kolēģi rēzeknieši Svetlana Korkla un Pāvels Ostapcevs pārstāvēja plenēros jau daudzus gadus valdošo reālistisko ainavu motīvglezniecību, Agnija Ģērmane, Silvija Meškone, Guna Millersone, arī Anita Meldere pārstāvēja izstādes ekspresionistu daļu. Kolekcijai savu pienesumu deva Madaras Gulbis un Kārļa Siliņa dabas formu un norišu stilizācijas, Helgas Jaksones simboliski ģeometrizētās figurālās kompozīcijas, Igora Bernāta postmoderno pānu, karaļu un citu "vērotāju" portreti un talsinieka Andra Vītola abstrakcijas.

Gruzīnu un latviešu gleznotāju plenēra darbu izstādē Batumi centrā varēja nepārprotami pamanīt vēl arvien spēcīgo gruzīnu ģēnija Niko Pirosmani ietekmi (pelēcīgi brūns kolorīts un skrupuloza apdare) adžāriešu darbos pretstatā mūsos valdošajai ziemeļu ekspresijai un krāsu izjūtai. Batumi tapušo darbu izstāde būs apskatāma arī Rīgas galerijā "Pegazs" 2014. gada nogalē.

Izstādes norise no 2014. gada 23. augustam līdz 27. septembrim Adžārijas Valsts mākslas muzejā Batumi, Gruzijā.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts