VIZUĀLO MĀKSLU ŽURNĀLS

LV   ENG
Foto no Indriķa Ģelža personālizstādes "Aklās skaņas" [23.05.2012. 06:41]
Kristīne Veinberga, Latvijas Kultūras koledžas 1. kursa studente
Laikmetīgās mākslas centrā "kim?" Maskavas ielā 12/1, Rīgā no 2012. gada 17. maija līdz 24. jūnijam apskatāma Indriķa Ģelža izstāde "Aklās skaņas".
 
Skats no Indriķa Ģelža personālizstādes "Aklās skaņas" laikmetīgajā mākslas centrā "kim?". 2012
Foto: Kristīne Veinberga
 
Indriķis Ģelzis ir video mākslinieks, kurš piedalījies dažādos festivālos un izstādēs gan Latvijā, gan Vācijā, Francijā un Holandē.

Izstāde ir četru video darbu ekspozīcija – četri video klipi, kuri kopā veido vienu vienotu ekspozīciju.

Trijos no četriem videoklipiem muzicējošie cilvēki ievietoti katrs savā mūzikas instrumentā: akordeonā, klavierēs un bungās. Ekspozīcijā priekšā šiem trim video klipiem novietots ceturtais video – diriģents.

Telpā valda klusums, kuru pārtrauc atsevišķas, vienmuļas instrumentu skaņas. Klusums šīm skaņām attiecīgā laikā un telpā rada specifisku raksturu un nozīmi, troksnī šīs skaņas zaudētu savu spēku. Klusumā nav sevišķas nozīmes, kāda ir katra mūzikas instrumenta izdotā skaņa, jo tā katra pati ir par sevi pastāvoša un skatītāja gaidīta. Tikpat gaidīta ir katra mūzikas instrumentā iesprostotā personāža kustība. Tā ir kā sava veida psiholoģiska spēle, jo pie attiecīga deficīta lietas un sajūtas iegūst nebijušu vērtību.

Redzes attēls un dzirdamā skaņa ir divas dažādas uztveres. Aizspiežot ausis, attēls kļūst mēms, aizverot acis, skaņa kļūst akla. Tam visam seko nespēja redzēt kā attēls skan, nespēja dzirdēt, kā tas izskatās. Sajūta, ka viens par otra esamību nemaz nenojauš.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts