VIZUĀLO MĀKSLU ŽURNĀLS

LV   ENG
Par Ērika Lusito personālizstādi "Pēc dzelzs priekškara" [20.02.2012. 15:20]
02.02.–26.02.2012.  Latvijas Fotogrāfijas muzejs
LMA Mākslas zinātnes nodaļas studentes viedoklis
 
Kristiāna Kārkliņa, 3.kursa studente
Līdz 26. februārim Latvijas Fotogrāfijas muzejā apskatāma itāļu izcelsmes fotogrāfa Ērika Lusito1 izstāde “Pēc dzelzs priekškara. Padomju impērijas mantojums”. Izstādē apkopotas fotgrāfijas, kas tapušas sākot no 2002. gada, fotogrāfam apceļojot Austrumeiropu un iemūžinot “PSRS ambīciju un varas paliekas”2. Fotogrāfiju cikls rāda militāro bāžu apkārtni, ēkas un to iekštelpas Čehijā, Mongolijā, Latvijā un citās bijušajās Padomju savienības valstīs.

Izstādē ieraugāmas fotogrāfijas ar virsnieku mitekļiem kara bāžu teritorijā, parādes laukumiem ar PSRS diženumu slavinošām skulptūrām, no laika zoba cietušām auditorijām, sporta zālēm, skolas un pat kultūras notikumu telpām. Šis cikls ļauj ieskatīties laikā un vietās, kuras cilvēkam no malas nebija pieejamas, un nojaust kā risinājās ikdienas dzīve Padomju militārajās iestādēs.

Lusito fotogrāfijas lieliski papildina stends ar melnbaltām izdrukām no kādas fotofilmas, ko sava ceļojuma laikā atradis fotogrāfs. Tās rāda uzņēmumus ar cilvēkiem, kas uzturējās kādā no bāzēm, un iemūžina viņu dzīves notikumus – svētku maltīti, pikniku mežā, bērnus pie Ziemassvētku eglītes.

Lai arī fotogrāfam ir izdevies saskatīt un fiksēt kompozicionāli ļoti veiksmīgus un kolorītā bagātus kadrus, nepamet sajūta, ka fotogrāfiju māklinieciskā vērtība šajā ciklā ir otršķirīga, dodot vietu dokumentālajai.

Šī izstāde ir lieliska iespēja militārā tūrisma, vēstures un Padomju romantikas cienītājiem aplūkot vietas, kas, iespējams, visspēcīgāk atspoguļo varenās impērijas dziestošo garu.


1 Ērika Lusito pilna biogrāfija lasāma fotogrāfa mājaslapā www.ericlusito.com/index.html

2 No intervijas Fotokvartals.lv www.fotokvartals.lv/2011/08/31/eriks-lusito
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts