VIZUĀLO MĀKSLU ŽURNĀLS

LV   ENG
Par LMA Tēlniecības nodaļas studentu darbu izstādi "Pārtīhārd" [20.02.2012. 15:01]
09.02.–18.02.2012. Klubs "G4"
LMA Mākslas zinātnes nodaļas studentes viedoklis
 
Marta Ozola, 3.kursa studente
9. februārī tika atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas jauno tēlnieku trīs gadu laikā radīto darbu izstāde. Kuratore Gundega Evelone un organizators Kristaps Reimanis veiksmīgi realizējuši izstādi visai sarežģītā telpiskā vidē. Šādas izstādes, kas veidotas klubu un bāru telpās, nereti pazaudē sākotnējos mērķus, jo mākslas darbi klubu atmosfērā mēdz "pazust". Jāatzīst, ka šīs izstādes iekārtojums alternatīvajās izstāžu telpās ir veiksmīgi izdevies. Tās vadmotīvs, kas saistīts ar labu atpūtu pēc padarīta darba un pozitīvu dzīves baudīšanu, atklāj daļu no jauno tēlnieku bohēmiskās dzīves uztveres. Šķiet, ka citās telpās izstāde būtu zaudējusi daļu no konceptuālās jēgas.

18 tēlnieku darbi1, kas tapuši dažādos materiālos un tehnikās, izvietoti trijos kluba stāvos. Pirmajos puskrēslas stāvos starp galdiņiem un apmeklētāju radītās kņadas kāds mākslas darbs var tikt nepamanīts. Toties trešajā stāvā darbu eksponēšanai atvēlēta vesela zāle, kas bija necerēti patīkams pārsteigums. Uz abām pretējām zālēs sienām sinhroni tiek rādīti tēlnieku video darbi, kuru vidū īpaši jāizceļ Lienes un Maijas Mackus plastilīna animācijā veidotais mūzikas video "Hugo".

Lielais autoru skaits iezīmē plašu darbu tēmu loku un dažādu formālo pieeju. Vairākos darbos jūtama humora un ironijas klātbūtne, aktualizējot sabiedrības problēmas. Tāds ir otrajā stāva apskatāmais darbs „Nacionālā siltumnīca”, kas veidots kā neliela caurspīdīga kastīte pie sienas, kurā tup divas vīriešu figūras strīpainos treniņtērpos. Tomēr daži darbi arī nepārliecina ar savu idejas realizāciju. Piemēram, Ievas Saulītes darbs "Antropomorfa zupa" no sērijas "Mūžīgā mīlestība", kas savā rozā un sarkano spilvenu formu balansē uz banalitātes un oriģinalitātes trūkuma.

Taču kopumā jaunie tēlnieki izstādē sevi lieliski prezentē, apliecinot savu radošo potenciālu.

Ļoti žēl, ka izstāde, kuras tapšanā jūtams ieliktais darbs un personīgā attieksme, apskatāma vien dažas dienas.


1 Izstādē piedalās: Rihards Ābeltiņš, Anete Bajāre, Laima Daberte, Ansis Dobičins, Anna Egle, Gundega Evelone, Arturs Lukaševics, Liene Mackus, Andris Maračkovskis, Jānis Noviks, Edgars Ošs, Egons Perševics, Maija Puncule, Anna Rasmus, Ieva Saulīte, Agita Šteinberga, Ernests Šteinboks, Lauris Vītoliņš.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts