VIZUĀLO MĀKSLU ŽURNĀLS

LV   ENG
Par izstādi "Viņš nemeklē patiesību, viņš grib iespaidot?" [03.02.2012. 10:57]
17.12.2011.–29.01.2012. "Rīgas mākslas telpa"
LMA Mākslas zinātnes nodaļas studentes viedoklis
 
Dita Birkenšteina, LMA 3.kursa studente
"Rīgas mākslas telpā" nupat noslēgusies viena no pēdējā laika plašākajām mākslas izstādēm, kura jau no decembra piedāvāja iespēju vienkopus apskatīt 128 latviešu autoru darbus. Kā skaidrots izstādes kuratores Ingas Šteimanes koncepcijas aprakstā, polemiskais, par kādu to nodēvējusi pati kuratore, un intriģējošais izstādes nosaukums "Viņš nemeklē patiesību, viņš grib iespaidot?” radies filozofa Karla Popera (Karl Popper, 1902–1994) ideju ietekmē. Kuratore norāda, ka izstādē meklējami akcenti "pēcpostmodernisma virzībai intersubjektīvisma virzienā". Par intriģējošu šo nosaukumu nodēvēju tā iemesla dēļ, ka uzreiz netop skaidrs, kas īsti ir šis "viņš", par ko tiek runāts – mākslas darbs, tā autors vai kas cits?
 
Skats no izstādes "Viņš nemeklē patiesību, viņš grib iespaidot?"
 
Lai gan izstādē redzami autori, kuri kādu laiku nav manīti izstāžu galerijās, izstādi varētu vērtēt kā pēdējo gadu spilgtāko izstāžu retrospekciju. Skatītājam tiek piedāvāts plašs un bagātīgs mākslas kokteilis, kurā apskatāmi salīdzinoši nesenās izstādēs pabijuši darbi: 2011. gada Purvīša balvai izvirzītie Ilmāra Blumberga, Kaspara Podnieka un balvas laureāta Kristapa Ģelža darbi un nupat, rudenī, "Rīgas galerijā" un galerijā "Alma" izstādītie Imanta Lancmaņa, Andra Vītoliņa un Ernesta Kļaviņa darbi. 

Pieņemot, ka nosaukumā uzstādītais jautājums paliek katra paša ziņā, nebaidos teikt, ka izstādes kopaina ir tik piesātināta un daudzveidīga, ka ikvienam apmeklētājam tiek dota iespēja atrast ko piemērotu savai gaumei, kā arī atrast savas atbildes.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
K [ 15:22 03.02.2012. ]
Šis nu gan ir ievērības cienīgs domu gabals
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts