Saucēja balss Maija Demitere Liepājas mākslinieku darbu izstāde „Telpa dialogam”
Liepājas muzejs
30.10.–22.11.2015. |
| Dace Dēliņa-Lipska. Saucējas
Audekls, akrils. 110×140cm. 2015 |
| Ikgadējai Liepājas muzeja vizuālās mākslas kopizstādei „Telpa dialogam” varēja pieteikties ikviens interesents – profesionāls mākslinieks, students, skolnieks, amatnieks vai entuziasts. Izstādē piedalījās 54 dažādu paaudžu mākslinieki ar kopā 80 darbiem.
Mākslas darbus vērtēja žūrija – Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītājs Andris Vītoliņš, Latvijas Mākslinieku savienības vadītājs Igors Dobičins un māksliniece Ieva Epnere. Liepājas Kultūras pārvaldes nodrošinātās naudas balvas žūrija sadalīja starp četriem māksliniekiem: Dace Dēliņa-Lipska ieguva galveno balvu par gleznu „Saucējas”, pārējie laureāti – Laine Neimane saņēma balvu par radošu tehnoloģiju izmantošanu un veiksmīgu debiju ar darbu „Privātā publicitāte”, Uldis Rubezis – par meistarīgu glezniecību un niansētu pārdzīvojuma atspoguļojumu darbā „Vientuļais koks”, Raimonds Gabaliņš – par stabilu sniegumu un filozofisku skatījumu tēlniecības formās „Pasauļu savstarpējās attiecības” un „Planētu radošie procesi”.
„Telpa dialogam” paredzēta kā vieta, kurā tikties dažādām paaudzēm un prasmju līmeņiem, tehnikām, skatītājiem ar māksliniekiem, māksliniekiem savā starpā. Izstādes kopējā noskaņa, kā ieejot laika kapsulā: tieši šādi izstāde varēja izskatīties arī ap 2000. gadu, varbūt izņemot divas gleznas, kurās attēlotas sievietes burkās. Muzeja sienas bija noklātas ar lielākām un mazākām gleznām – sākot ar romantiskām vai naivām Latvijas ainavām, turpinot ar tīneidžeru noskaņās veidotām kolāžām ar sagrieztām lellītēm un beidzot ar 10 pogu interaktīvu darbu. Meklējot, kādi ir mūsdienu Liepājas mākslas un kultūras attīstības virzieni, jāsecina, ka pilsētas mākslas sabiedrībā nav izteiktas paaudžu robežas, kā arī meistarību un tēmas nenosaka ne izglītība, ne vecums. Jauno mākslinieku un diletantu darbi neizceļot un nediskriminējot bija izlikti starp tādiem vecmeistariem kā Gunārs Kopštāls, Jānis Vecbrālis, Uldis Rubezis un Ilze Eniņa, kas arī paši rāda ļoti dažāda līmeņa izpratni par laikmetu un tēmu.
Izstādē bija skatāmi arī vairāki ironiski darbi, piemēram, Zigurda Viļņa „Augstāk par dibenu neuzlēksi”, kurā attēlotais gailis, kas sapinies savos spārnos, labi raksturo arī izstādes māksliniekus. Un blakus Ulda Rubeža virtuozajai un emocionāli nomācošajai gleznai „Vientuļais koks” – Inetas Deģes lina tauriņu kolekcija, kam pietrūkst tikai cenu zīme. |
| Atgriezties | |
|