Nikolaja Mišutuškina personālizstāde Sabiedrības attīstības biedrība "TAPA", sadarbībā ar Okeānijas mākslas galeriju un muzeju Rīgā (Gallery-Museum of Pacific and Ocean Art), Vīlandes ielā 16, 2014.gada oktobrī organizē izstādi par godu N.Mišutuškina un viņa radošā partnera A.Pilioko radošajai daiļradei, kas vērtējama kā viena no radoši pagātākajām pēc Pola Gogēna laikiem šajā reģionā.
Autors: Nikolajs Mišutuškins
Latvija vienmēr bijusi izcils kultūras, mākslas un arhitektūras daudzveidības piemērs tās iedzīvotājiem un viesiem, un šogad, kad Rīga atzīta par Eiropas kultūras galvaspilsētu, kas priecē Rīgas viesus ar dažādiem Latvijas kultūras pasākumiem un mākslas darbiem, vēlamies veicināt kultūras dažādību, iepazīstinot Latvijas iedzīvotājus ar tālās Okeānijas salu kultūras un mākslas burvību, kas iemūžināta izcilos meistardarbos.
Nikolajs Mišutuškins (franču val. Nicolai Michoutouchkine) dzimis 1929.gada 5.oktobrī, Belforā, Francijā — krievu izcelsmes franču mākslinieks un kolekcionārs. Studējis Académie de la Grande Chaumiere mākslas akadēmijā Parīzē un pēc studijām no1957.gada līdz 1959.gadam kā Francijas pavalstnieks atradās karadienestā Jaunkaledonijā. No armijas demobilizējās 1959.gadā, atvēra mākslas galeriju Numeā, Jaunkaledonijā, kurā izstādīja savas gleznas un etnogrāfiskus priekšmetus, kas iegūti divu dienesta gadu laikā. Viņa darbs bija saistīts ar pastāvīgiem braucieniem pa Okeānijas salām. Šajos gados N.Mišutuškinu ieinteresēja Okeānijas tautu māksla un viņš sāka vākt šo tautu radītos tautas mākslas priekšmetus. Tā tika likti pamati viņa kolekcijai, kas turpināja N. N. Mikluho-Maklaja iedibinātās kultūras un humānās tradīcijas.
Viņam izdevās savākt un paglābt no izzušanas mākslas priekšmetus, kas raisīja milzīgu interesi zinātnes un mākslas jomās. Kopš 1967.gada N.Mišutuškins ar milzīgiem panākumiem eksponēja sevis apkopotos mākslas darbu kolekciju Eiropā: vispirms savā dzimtenē, Francijā, bet pēc tam Austrālijā, Japānā un Meksikā. 1978.gadā, lai saglabātu kultūras mantojumu, kopā ar radošo partneri Aloju Pilioko (Aloi Pilioko) tika izveidots fonds "N.Mišutuškins-A.Pilioko", kuram viņš nodeva 700 priekšmetus no savas kolekcijas. Savas radošās darbības rezultātā, ar mērķi saglabāt un popularizēt Okeānijas tautu kultūras un mākslas vērtības N.Mišutuškins un A.Pilioko kļuvuši par vieniem no pazīstamākajiem dienvidu Okeānijas māksliniekiem. Vēlākos gados aktīvi, veidojot mākslinieku rezidences, seminārus un plenērus Port Villa galerijā, sadarbībā ar Dienvidokeānijas universitāti, veicinājuši radošo attīstību daudziem māksliniekiem, rakstniekiem un tēlniekiem no visas pasaules. Daudzi no Port Villa rezidencē tapušajiem darbiem vēlāk ieguvusi slavu, apceļojot neskaitāmas izstādes pasaulē.