Klasiskās mākslas galerijā "Antonija" skatāma vecmeistaru un mūsdienu mākslinieku darbu izstāde.
Jānis Osis. Jūrmala. Kartons, eļļa. 49x100 cm. 1979
Jānis Pauļuks. Pavasaris. Saplāksnis, eļļa. 44x53 cm. 1955
Eduards Kalniņš. Piekraste. Audekls, eļļa. 70x70 cm. 1981
Georgs Šenbergs. Dāma. Saplāksnis, eļļa. 45x35 cm. 20.gs. 40.gadi
Guntars Sietiņš. Homo Sapiens. Papīrs, jaukta tehnika. 27x19 cm. 20.gs. 80.gadi
Cilvēks, precīzāk saprātīgais cilvēks (Homo sapiens). No latīņu valodas Sapiens nozīmē "gudrs", kas pamatā norāda uz cilvēka spēju domāt. Cilvēkiem ir augsti attīstītas smadzenes, kas tam dod iespēju abstrakti domāt, lietot valodu, apzināties savu esamību, kā arī veidot kompleksu kultūru un izmantot to, lai pielāgotos apkārtējai videi. /Vikipēdija/
Atklājot lielo rudens izstādi un veroties bagātīgi pārstāvēto vecmeistaru un mūsdienu mākslinieku darbu klāstā tā vien gribas aizdomāties par cilvēka spējām un vēlmi izteikties mākslas valodā. Izstādē būs skatāmi, tādi par Latvijas mākslas ģēnijiem godātu mākslinieku darbi, kā Georga Šenberga, kā Elizabetes I laika renesanses ikona tapusī glezna “Dāma”, kas ar savu noslēpumainību rosina skatītāja iztēli. Turpat arī apskatāms impresionisma manierē tapušais Jāņa Pauļuka dzīvespriecīgais darbs “Pavasaris”. Neiztikt arī bez tādiem vecmeistariem, kā Jēkabs Bīne, Ludolfs Liberts ar divām Parīzes pilsētas ainām un skatuves metu, Valdis Kalnroze ar pelēcīgi brūnajiem niansētajiem ostas, lauku mājas un Vecrīgas skatiem, Eduards Kalniņš ar darbu “Piekraste”, kurā jūtama jūras spirgtā elpa. Kur nu vēl Jānis Osis - tikai ar sev raksturīgā manierē tēloto jūrmalu un dubultaktu, Indulis Zariņš ar kluso dabu un vēl daudzi citi ne mazāk interesanti mākslas darbi.
No jaunākas paaudzes mākslinieku darbiem skatāmi slavenā fotogrāfa un grafiķa Ata Ieviņa starptautisku atzinību guvušie pieci sietspēdē darinātie darbi, kā arī Ilmāra Blumberga “Mandala”, Guntara Sietiņa jauktā tehnikā veidotais “Homo sapiens” un mecotintas darbs “Opozīcija”, kas sasaucas ar šī brīža pašmāju un starptautiskajām politiskajām aktualitātēm. Jāpiemin arī Jāzepa Pīgožņa, Līgas Purmales, Frančeskas Kirkes, Daces Lielās, Vijas Maldupes, Lilitas Postažas, Ivara Poikāna, Intas Dobrājas, Alekseja Naumova, brāļu Zariņu, Agijas Auderes un vēl daudzi citi ievērību guvušie mākslinieku darbi.
No pašas Francijas uz galeriju atceļojušas Parīzē dzīvojošās latviešu izcelsmes tēlnieces Valentīnas Zeiles sešas bronzas figūras, kas pārsteidz ar savu iekšējo dzīvīgumu un kustību.
Kopā apskatāmi būs 213 mākslas darbi, to skaitā arī porcelāna un keramikas meistaru darinātie priekšmeti.
Galerijā "Antonija” izstāde noslēgsies ar izstādes darbu izsoli 2014.gada 5.septembrī.
Klasiskās mākslas galerija "Antonija"
Brīvības iela 157, Rīga
p., o., t., c., pt. 10.00–18.00
s. 11.00–17.00
svētdienās slēgts www.antonia.lv