VIZUĀLO MĀKSLU PORTĀLS

LV   ENG
Café Europa
15.08.2014 - 28.09.2014

Café Europa Rīga piedāvā vērienīgu RIXC organizētu pasākumu programmu, kuras uzmanības centrā būs māksla, zinātne un inovāciju tehnoloģijas.
 
Eiropas kultūras galvaspilsētu vēsturē šī, iespējams, ir pirmā fiziskā kultūras pasākumu telpa, kas ceļo no vienas Eiropas galvaspilsētas valsts uz otru, savienojot tās virtuāli. Nākamgad, kad Monsa būs Eiropas galvaspilsēta, Café Europa tīklā pievienosies arī vairākas citas vietas – nākamās Eiropas kultūras galvaspilsētas.

Café Europa
konteineru moduļi uzstādīti Spīķeru kvartālā, kur RIXC iekārtojuši mākslas un zinātnes inovāciju laboratoriju. Katru nedēļu Rīgas Café Europa mainīsies izstādes, kurās eksponāti veidošanā tiks aicināti piedalīties arī apmeklētāji. Izstādes organizēs un radošās darbnīcas vadīs gan RIXC, gan citi mākslinieki un zinātnieki, apskatot tādas jaunas un inovatīvas tēmas kā 3D printēšana, māksla un zinātne, sociālā inovācija un zaļās enerģijas tehnoloģijas.
 
RIXC un TechnocITé organizēto sociālo spēļu, un mākslas-zinātnes radošās darbnīcas Spīķeros, Baltajā naktī, 2013.
RIXC un Mons 2015 publicitātes foto
 
Vēl augustā notiek Café Europa iniciatoru – TechnocITé, digitālās inovācijas centra no Monsas rīkotās radošās darbnīcas Europa Wall un speed-dating starp Latvijas un Beļģijas radošajām industrijām. Apmeklētāji ir aicināti arī uz Liepājas jauno mediju mākslinieku radošajām darbnīcām 3D printēšanas laboratorijā, kur apskatāma arī izstāde un norisinās jauno mediju mākslas simpozijs JMM Showcase.

Septembrī, līdzās 3D printēšanai izveidota mākslas un zinātnes laboratorija, kurā beļģu māksliniece Annemija Māss vadīs aizraujošas, urbānajām ekosistēmām veltītas darbnīcas, bet RIXC, LU zinātnieki, kā arī dizaineri no Francijas eksperimenta gaitā mēģinās radīt 3D objektus no skaņām un ūdens enerģijas. Savukārt filozofs, biomākslas un zinātnes vēstures pētnieks Ainārs Kamoliņš vadīs darbnīcas, kurās taps scenogrāfija 17. gadsimta lugai par “virtuoziem” – kā tolaik dēvēja zinātniekus un viņu eksperimentus.

Septembra otrajā pusē izstādē "Lauki" iesākto projektu FOOOD turpinās Gints Gabrāns, kas kopā ar mikrobiologiem piedāvās apmeklētājiem testēšanu – vai jūsu organismā ir enzīmi kas ļauj ēst papīru (celulozi). Noslēgumā somu māksliniece Hanna Hāslahti iekārtos interaktīvu izstādi par vizuālās uztveres psiholoģiju, pēc kuras principiem autore ir izstrādājusi sociālās spēles un “ēnu projekcijas” darbnīcas.

Cafe Europa Rīga Spīķeru kvartālā pie Maskavas ielas 12-3 ēkas.

Izstādes atvērtas no otrdienas līdz svētdienai 12.00-18.00, ieeja brīva.
Pirmdienas – slēgtas, notiks ekspozīcijas maiņa.

Nedēļas nogalēs – piektdienās un sestdienās notiks arī aizraujoši video un eksperimentālo filmu vakari, koncerti un performances.

Sākot ar 1. septembri ar "ABLV fonda" atbalstu gaidām skolnieku grupas, kurām projekta organizētāji piedāvās īpašas interaktīvas ekskursijas par laikmetīgo mediju mākslu ar līdzdalības iespējām zinātniskos eksperimentos un radošajās darbnīcās.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts