Anastasijas Dubovskas darbu izstāde "Gaiss" Sabīne Vekmane 02.05.2014 - 02.06.2014
No 2.maija galerijā "Ziema", VEF teritorijā (Ūnijas iela 8, Rīga), skatāma Anastasijas Dubovskas darbu izstāde "Gaiss".
Autore: Anastasija Dubovska
Anastasija Dubovska Pēc mākslas vidusskolas „Saules skola” pabeigšanas iestājusies Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē, kur grafikas nodaļā ieguvusi bakalaura līmeņa izglītību. Maģistra grādu ieguvusi Rīgā - Latvijas Mākslas akadēmijā tēlniecības nodaļā. Pēc šīs nodaļas absolvēšanas māksliniece nolēmusi studēt vēl arī keramikas nodaļas maģistra programmā, šobrīd pirmajā kursā.
Anastasijas Izstāde „Gaiss’’ galerijā ’’ Ziema’’’ ir vairāku gadu laikā izstrādātais un apkopotais rezultāts, kas paliek cilvēka apziņā, saskarsmes rezultātā ar mākslas darbu un tā interpretācijām. Izstāde būs apskatāmas lelles, grafikas, skulptūras, gleznas un instalācija par tēmu ’’Zeme, ūdens, gaiss’’ kā galvenā kompozīcija - galapunkts, kas tiks eksponēts kā centrālais objekts topošajā izstādē „Gaiss”. Tiks eksponēti gan pagājušā gadā veidoti darbi, gan jauni mākslas darbi, kuros attēloti augi, putni, un neparasti, nedaudz mistiski, personāži veidoti grafikas, tēlniecības, glezniecības un keramikas tehnikās.
Nezinu no kurienes radušies šie tēli un kas ietekmējis uz to rašanos. Tie ir mazas, labas, maigas enerģijas, kuras pēc būtības ir emocionāli atsvešinātas, it kā pazudušas meditācijā vai nomoda sapnī.
Izstāde ‘’Gaiss’’ ir pēdējais un galvenais projekts izstāžu ciklā ‘’Zeme, ūdens, gaiss”, kura sākums meklējams 2009. gadā, kad Daugavpilī tika izveidota Anastasijas pirmā personālizstāde ar nosaukumu „Sūnas”. Izstādes tematika bija saistīta ar zemes, meža un sūnu gariņiem - enerģijām, kas mīt tīros, neskartos mežos. Otrā izstāde ar nosaukumu „AQua” (Ūdens) tika veltīta ūdens - upju, ezeru, purvu - gariem. Dotās Izstādes stāsts ir par augiem un tēliem un to savstarpējo mijiedarbību. „Tie nav pat cilvēki ko es veidoju, tās ir metaforas-liriskie abstraktie tēli jeb būtnes, kuras es saucu par dabas gariņiem”: saka māksliniece. Mākslas darbi sadarbojoties ar skatītāju veido vizuālu stāstu, kurā cilvēks tiek iesaistīs, ne tikai cenšoties saprast radīto māksliniecisko kontekstu, bet arī sajust un izdomāt savu.