VIZUĀLO MĀKSLU PORTĀLS

LV   ENG
Ansis Rozentāls un Magone Šarkovska uzvar radošajā konkursā Paint the Blade
Egita Kurpniece, LMA Komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste
Šodien Latvijas Mākslas akadēmijā tika paziņoti radošā konkursa Paint the Blade laureāti. No žūrijas izvirzītajiem deviņiem finālistiem divi saņem galvenās konkursa prēmijas. Pirmo vietu konkursā iegūst Glezniecības apakšnozares 2. kursa students Ansis Rozentāls par darbu „Šķēlums” un 2. vietu – Glezniecības apakšnozares maģistre Magone Šarkovska par darbu „Olīvkoka lapa”. Savukārt skatītāju simpātijas godu saņem Funkcionālā dizaina 2. kursa students Jānis Jaunzems par ideju Memories of Tomorrow, kas balsojumā konkursa mājas lapā www.painttheblade.lv guva vislielāko atzinību – 261 balsi.
 
Konkursa laureāti, airBaltic un Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvji
 
Radošais konkurss „Paint the Blade” („Apglezno propellera lāpstiņu”) tika rīkots, Latvijas Mākslas akadēmijai sadarbojoties ar Latvijas nacionālo lidsabiedrību „airBaltic” un pasaulē trešo lielāko civilās aviobūves uzņēmumu „Bombardier”. Konkursa ietvaros šā gada pavasara cēlienā mākslas un dizaina studentiem bija iespēja apliecināt savu talantu, piedāvājot risinājumus „Bombardier” lidmašīnas Q400 NextGen propellera lāpstiņas apgleznošanai. Savas vīzijas par propellera lāpstiņas veidolu – kopā 72 skices – iesniedza 40 jaunie mākslinieki.

Konkursa žūrija, kuras darbā piedalījās pārstāvji no „Bombardier” un „airBaltic”, kā arī Mākslas akadēmijas pedagogi prorektors prof. Kristaps Zariņš, Dizaina nodaļas asoc. prof. Inguna Elere un Glezniecības katedras vadītājs doc. Andris Vītoliņš, ir gandarīta par pieteikto ideju konceptuālo daudzveidību un radošo potenciālu. Mākslas un dizaina studenti pierādījuši savu prasmi mērķtiecīgi strādāt ar konkursa māksliniecisko vēstījumu – „zaļākas” aviācijas ideju, kas ir viena no „Bombardier” darbības pamatvērtībām. Jaunie mākslinieki bija aicināti atainot praksē pierādīto tēzi, ka aviācija un ekoloģiska domāšana var harmoniski integrēties vienā veselumā un kalpot kā dzinulis arvien ambiciozākām inovācijām aviobūvē, kas viņiem pārliecinoši izdevās.

Ansis Rozentāls iedvesmu darbam „Šķēlums” radis „Bombardier” inženiertehniskajos risinājumos, kas nepārtraukti attīstās, meklējot arvien jaunus un labākus veidus, kā ražot videi draudzīgākus, klusākus un efektīvākus lidaparātus. Doc. Andris Vītoliņš darba panākumus pamato ar tā unikālo koloristiku un gleznieciskumu, kas jo īpaši interesanta ir mūsdienās, kad vairums mākslinieku skiču radīšanai izmanto vienīgi datoru. „Anša Rozentāla mets ir „metafiziski zaļš” un tā ideja apkopo plašā debesu juma ultramarinitāti un zemes faunas un floras vitalitāti,” atzinīgus vārdus darbam velta Mākslas akadēmijas prorektors prof. Kristaps Zariņš.

Tikmēr 2. vietas ieguvēja Magone Šarkovska konkursam pieteiktajā darbā „Olīvkoka lapa” atsaucas uz Bībeles stāstu par Noasa šķirstu. Lai uzzinātu, vai plūdi ir mitējušies, Noass no šķirsta izlaida balodi, kas atgriežoties knābī nesa olīvkoka zariņu – līksmo vēsti par plūdu beigām. Olīvkoka lapa kā miera simbols caurvij jaunās mākslinieces, nu jau Latvijas Mākslas akadēmijas absolventes, izstrādāto koncepciju un vizuālo risinājumu. Vērtējot konkursa laureātes pieteikumu, Glezniecības katedras vadītājs doc. Andris Vītoliņš izceļ pārliecinošo konceptuālo sniegumu un nevainojamo tehnisko kvalitāti, savukārt prorektors prof. Kristaps Zariņš ar gandarījumu atzīst, ka „Magones Šarkovskas mets pārliecina ar gleznieciski dizainisku domas skaidrību, ir ģeometriski izteiksmīgs un pauž ekoloģisku elpu.”

Konceptuāli un vizuāli radošākā risinājuma autors Ansis Rozentāls balvā saņem 1000 eiro lielu naudas prēmiju, savukārt otrās vietas ieguvēja Magone Šarkovska – lidojuma sertifikātu divām personām lidojumiem biznesa klasē no Rīgas uz jebkuru no „airBaltic” sešdesmit galamērķiem.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts