Izstāde, kas nedod instrukcijas, bet uzdod jautājumus par laikmetīgās mediju mākslas saglabāšanu. 9. oktobrī plkst. 19.00 "kim?" Laikmetīgās mākslas centra 2. stāvā, ievadot festivāla “Māksla+Komunikācija 2013” īpašo programmu, atklāj starptautisku mediju mākslas izstādi “Saglabāt kā” (Save As), kurā, nesniedzot rīcības instrukcijas, bet uzdodot jautājumus, tiks aktualizēti mūsdienu mediju mākslas saglabāšanas jautājumi. Izstādes kurators: Raitis Šmits.
Izstādē “Saglabāt kā” būs apskatāmi sešpadsmit mediju mākslas darbi, kuru autori ir starptautiski atzīti tīkla mākslas pionieri, kas turpina aktīvi darboties mūsdienu mediju mākslas laukā. Izstāde piedāvās apmeklētājiem unikālu iespēju vienkopus aplūkot gan vēsturiskas nozīmes, gan pavisam jaunus mediju mākslas darbus, kas iepazīstinās ar tehnoloģiju, zinātnes un mākslas paralēlām attīstības līnijām Austrumeiropā un Rietumeiropā.
Atsevišķi izstādes “Saglabāt kā” mākslinieki savos darbos cenšas izzināt novecojušu mediju tehnoloģiju iespējas, tās izjaucot un pārveidojot, tādā veidā pētot cilvēku un tehnoloģiju savstarpējās attiecības.
Aleksejs Šulgins, Aristarks Černiševs (Krievija). Ārpus kontroles. Publicitātes foto
Savukārt citi autori izmēģina tādus jaunus attēla un skaņas mozaīkas veidošanas procesu kā “smash up” (sagraušana), rezultātā no vairākiem jau esošiem darbiem radot pilnīgi jaunu. Mākslinieki pēta arī elektronisko ierīču signālu kļūdu īpatnības un to radītos efektus un iespējas, aktualizē autortiesību un intelektuālā īpašuma jautājumus, kā arī piedāvā paraudzīties uz to, kā pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, pielietojot tā laika datortehnoloģiju sasniegumus, izskatītos mums šodien tik ļoti aktuālie un ierastie tīkli Facebook, Youtube un Google.
Izstādes apmeklētāji būs nevis pasīvi vērotāji, bet gan aktīvi interaktīva izziņas procesa dalībnieki. Ikvienam būs iespēja pašam radīt savu unikālo mākslas darbu “Mākslas automātā” un izveidot savu tiešsaistes mākslas galeriju.
Izstādes atklāšanas programmu papildinās mediju mākslinieku Martina Hauza (Lielbritānija) un Šū Lī Čengas (ASV/Francija) skaņu un tīkla mākslas performance “Kompostējot pilsētu. Kompostējot tīklu”, kas plkst. 20.30 sāksies Maskavas ielas 8 ēkā Spīķeru radošajā kvartālā.
Izstāde ir daļa no plaša mēroga starptautiskās konferences “Media Art Histories 2013: RENEW”, kas notiks Rīgas Ekonomikas augstskolā no 8. līdz 11. oktobrim, tāpēc izstāde būs cieši saistīta ar konferences galvenajām tēmām, kuru ietvaros tiks skarti šobrīd mediju mākslā nozīmīgi problēmjautājumi, saistīti ar mediju mākslas darbu atjaunošanu, saglabāšanu, producēšanu un izstādīšanu.
Izstāde "kim?" apskatāma no 10. oktobra līdz 17. novembrim.
Izstādē apmeklētājus sagaidīs gidi.
Ieejas maksa:
Pieaugušajiem – 2 Ls
Skolniekiem, studentiem un pensionāriem – 1 Ls
Bezmaksas ieeja preses pārstāvjiem, uzrādot preses karti
Otrdienās – ieeja bez maksas.
Izstādes norisi atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, ES programma "Kultūra 2007–2013", Gētes institūts.
Informatīvie atbalstītāji: Laikraksta "Diena" pielikums "Kultūras Diena", žurnāls "Ir”, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 3, "Veto Magazine", "Rīgas Laiks", "Satori", Live Riga, "Studija", Anothertravelguide.com, "Radio Naba", "Figaro", Kultura.lv, Arterritory.lv, Easyget, Baltic Outlook, Fold, "Pastaiga", Euroawk, JCDecaux.
"kim?"
Maskavas iela 12, korpuss 1, Rīga
ieeja bez maksas www.kim.lv