VIZUĀLO MĀKSLU PORTĀLS

LV   ENG
Mākslas Dienas 2013. Mākslinieka monologs
10.05.2013 - 15.06.2013

Izstāde piedāvā ieskatu Latvijas Mākslinieku savienības muzeja tēlniecības kolekcijā. Pagājuša gadsimta 70. – 90. gados tapušās akmens skulptūras iemūžina daļu no tēlniecības vēstures Latvijā. Akmens tēlniecība ir Latvijas mākslas vērtība, kurā, vienotas tradīcijas ietveros, katrs mākslinieks, caur savu personisko skatījumu, piešķir akmens formai unikālu stilisktiku un formu. Darbu autori ir pazīstami un ievērojami mākslinieki – Arta Dumpe, Lea Davidova–Medene, Laimonis Blumbergs, Ojārs Breģis, Rasma Bruzīte, u. c.
 
 
Festivāla Mākslas dienas 2013. Mākslinieka monologs ietvaros, māksla “iziet ielās” un ienāk netradicionālās vietās. Rīgas Centrāltirgus laukums reiz bija mājvieta gaisakuģu angāriem, kuri vēlāk kļuva par Eiropā modernākajiem tirgus paviljoniem. Šajā neparastajā arhitektūras un tēlniecības sintēzē, eksponētas monumentālās granīta skulptūras, muzeja vērtībām sastopoties ar jaunu vēsturisko fonu.

Tēlniecībai Latvijā ir spēcīgas saites ar akmeni kā materiālu – tajā strādājuši tādi ievērojami tēlnieki kā Gustavs Šķilters, Teodors Zaļkals, Burkards Dzenis un Kārlis Zāle. Šogad aprit Kārļa Zāles 125 gadu jubileja. Mākslinieka daiļrades vērtību un nozīmi lakoniski izsaka fakts, ka Kārļa Zāles darbi iekļauti Latvijas Kultūras Kanonā.

Mākslinieks vienmēr strādā atbilstoši savam laikam un izjūtām. Monumentālā izjūtā veidotie akmens darbi, reiz tik populāri un daudzināti, ir sava laika mākslas pieminekļi – daļa no pagājušā gadsimta mākslas un tās idejām. Katrs gadsimts nāk ar jaunu iedvesmu un ikviena mākslinieku paaudze ietekmējas un mācās no iepriekšējās. Franču tēlnieks Ogists Rodēns teicis – “Mīliet meistarus, kas dzīvoja pirms jums”. No meistariem ir jāmācās, viņu idejas jāsaredz un viņu laiks jāatceras.
Mākslas Dienas ir svētki par godu mākslai un tās cilvēkiem. Izstāde atzīmē Latvijas tēlniecības sasniegumus un kultūrvērtības, kuras, mākslinieka monologā caur viņa idejām materiālā, ieguvušas balsi, kas dzirdama arī šodien.

Izstāde tapusi sadarbībā ar RPAS "Rīgas Centrāltirgus", kā arī ar Rīgas Domes Izglītības, Kultūras un Sporta departamenta atbalstu.

Izstādes atklāšana: 17. maijā 15:00

Norises vieta: Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljons, Nēģu iela 7
Darba laiks: pirmdiena – svētdiena no plkst. 8.00 līdz 18.00
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts