Laikmetīgās mākslas centrs izsludina programmu "Brigāde" Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Sorosa fondu – Latvija piesaka programmu „Brigāde” ar mērķi atbalstīt radošu, ilgtspējīgu uzņēmējdarbību, kas balstīta mākslā un kultūrā, risina sociālos jautājumus un uzlabo vietējo kopienu dzīves kvalitāti. Konkursā būs iespējams saņemt finansējumu līdz 5000 LVL uzņēmuma radīšanai.
"Šogad mēs sāksim gaidīt jauno Brigāžu "iesaukumu”, kas, līdzīgi kā pirmajā konkursā pirms diviem gadiem, būs mākslā un kultūrā balstītas iniciatīvas, sociāli atbildīgas un ekonomiski ilgtspējīgas vienības, kas spēs pozitīvi mainīt mūsu pilsētvidi. Rīgas centrā mēs jau varam atrast visai plašu spektru pārsteidzoši interesantu un radošu vietu, - šoreiz priekšroka tiks dota Brigādēm, kas dosies apdzīvot Rīgas apkaimes un tieksies paplašināt kultūras karti ārpus tās ierastajām robežām,” komentē Solvita Krese, Laikmetīgās mākslas centra direktore, programmas "Brigāde” vadītāja un žūrijas locekle.
"Brigādes” ietvaros visu novembri un decembri ikviens interesents varēs apmeklēt bezmaksas lekcijas, diskusijas un radošās darbnīcas, lai attīstītu savu ideju un saņemtu ekspertu konsultācijas. Pirmā lekcija norisināsies 7.novembrī, un to vadīs britu eksperts Maikls Painers (Michael Pyner), kas runās par sociālās uzņēmējdarbības pamatprincipiem, kā arī dalīsies pieredzē par kopienu iniciatīvu attīstīšanu, kas ar kultūras palīdzību spēj atjaunot pilsētvidi un risināt vietējās sabiedrības jautājumus. Tālāk sekos pasākumi, kuros uzstāsies zināmi speciālisti, piemēram, Voldemārs Dūdums, Zigurds Zaķis, citi sociālo mediju, digitālo risinājumu, mārketinga un reklāmas eksperti, Vita Brakovska, plaši zināma lektore un praktiķe dažādos ar radošumu un inovāciju saistītos jautājumos, u.c.
Pēc izglītības programmas noslēguma no 2. līdz 11. janvārim ikviens interesents varēs pieteikt savu ideju un piedalīties konkursā, iepriekš iepazīstoties ar konkursa nolikumu un izpildot pieteikuma anketu programmas „Brigāde” mājaslapā www.brigade.lv. Nākamā gada februārī un martā norisināsies trīs pieteikumu vērtēšanas kārtas, savukārt jau marta beigās un aprīlī būs zināmi šīs sezonas „Brigādes” uzvarētāji. Jaunajām iniciatīvām pēc to ieviešanas būs pieejams atbalsts uzņēmējdarbības attīstības jautājumos, kas tiks nodrošināts sadarbībā ar Mentoru klubu.
Konkursa žūrijā ietilpst 9 pieredzējuši profesionāļi: Solvita Krese, Laikmetīgās mākslas centra vadītāja, Aija Karlsberga, Sorosa fonda – Latvija Tiesiskas valsts programmas direktore, Diāna Čivle, Nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja, Ilze Saleniece, Britu padomes Latvijā Sadarbības projektu vadītāja, Gundega Laiviņa, Latvijas Jaunā teātra institūta direktore, "Rīga 2014” tematiskās līnijas "Ceļu karte” kuratore, Mārtiņš Krūtainis, Mentoru kluba valdes priekšsēdētājs, Arnis Sauka, Ventspils augstskolas prorektors, Rīgas Ekonomikas augstskolas pētnieks, Andris Rubīns, "DDB Lavija” direktors, "MAMMU” līdzīpašnieks, un Elīna Dobele, apavu dizainere un zīmola "ZoFa” īpašniece.
„Kad mēs 2010. gadā aizsākam radošo iniciatīvu atbalsta programmu "Brigāde”, mums šķita, ka šāda tipa radoša uzņēmējdarbība ir ļoti atbilstoša pašreizējam laika garam, un mēs nebijām maldījušies. „Brigāde” ir kļuvusi par iedvesmojošu veiksmes stāstu – no 11 atbalstītajām iniciatīvām 9 joprojām aktīvi darbojas, un turpina radoši uzlādēt apkārtējo vidi un cilvēkus,” turpina Solvita Krese.
Ar programmas "Brigāde” atbalstu 2010.gada nogalē atbalstu līdz 5000 latiem vērtībā saņēma tādi šobrīd labi zināmi uzņēmumi, kā, piemēram, MAMMU, ZoFa, Mājas Svētība, Hopp, Buteljons, kas savu darbību ir veiksmīgi izvērsuši, un turpina augt. Arī šī konkursa pretendentiem būs iespējams iepazīties ar iepriekšējo "brigāžu” veiksmes stāstiem un pieredzi īpašā "brigadieru” sapulcē.
Plašāku informāciju par programmu "Brigāde”, konkursa nosacījumiem, pieteikšanās norisi un pasākumiem, iespējams iegūt projekta mājas lapā www.brigade.lv, kā arī Twitter@brigade_lv un Facebookwww.facebook.com/programmabrigade.
Programmu "Brigāde” organizē Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Sorosa fondu – Latvija, savukārt programmas finansējumu nodrošina Open Society Foundations.