Vecmeistaru un mūsdienu mākslinieku darbu izstāde "Saules dziesma" Ineta Purmale-Grīnhofa, galerija "Antonija" 17.08.2012 - 07.09.2012
17. augustā pl. 17:30 atklāj vērienīgu izstādi "Saules dziesma". Izstādes nosaukums ir simbolisks. Latviešu tautas folklorā no debesu spīdekļiem centrālais ir Saule. Saule ir mūžīgās kustības un dzīvības simbols. Sauli esam izvēlējušies kā mūžības simbolu, jo mūžīga ir arī māksla.
A. Cottavoz. Terase jūras krastā. Litogrāfija. 1991. 57x74.5 cm
Oto Pladers. Pastaiga. Audekls, eļļa. 1953. 48.5x80 cm
Pēc Jozefa Hofmaņa Wittmann atpūtas krēsls. Austrija. 93x90x78 cm
Ja runājam par mūžības simbolu, tad īpaši vēlamies akcentēt stila ikonas Jozefa Hofmaņa (Josef Hoffmann) estētisko mantojumu – Kolleram dizainētu krēslu, kuru kopā ar citiem Hofmaņa krēsliem iespējams apskatīt galerijas telpās. Jozefa Hofmaņa agrīnie darbi pieder pie jūgendstila šķeltniekiem, vēlākos darbus raksturo regulāras formas režģi un kvadrāti. Viņa vēlāko darbu funkcionālā skaidrība un abstraktā tīrība iezīmē viņu kā modernās kustības priekšgājēju, kļūstot par vienu no ietekmīgākajiem un nozīmīgākajiem 20.gs.sākuma dizaineriem un arhitektiem. Hofmanna darbi vienlaicīgi ietver gan amatniecības vienkāršību, gan izsmalcinātus estētiskus ornamentus.
Iztsādē eksponēti arī 19.gs. vidus bīdermeijera stila krēsli, jūgendstila krēsli un vēl daudzas citas stila mēbeles un interjera priekšmeti.
No mākslas cienītājiem tuvajiem vecmeistaru darbiem pārstāvēti ir I. Zeberiņa, A. Filkas, J. Cielava, O. Pladera, K. Celmiņa, A. Annuss, P. Kundziņš, J. Pūpols, A. Zārdiņš, A. Beļcova, H. Vīka, U. Skulme, L. Svemps, kā arī S. Vidbergs, L. Liberts, K.Hūns un J.R. Tīdemanis ar savām grafikām un citi.
No mazliet jaunākas paaudzes vecmeistariem – A. Skride, A. Egle, K. Melbārzdis, E. Kalniņš, J. Rikmanis, A. Artums, A. Zviedris, S. Kreics u.c.
Neizpaliek arī 20. gs. vidējās paaudzes mākslinieku darbi, kā Dž. Skulmes, M. Tabakas, L. Mūrnieka, R. Valneres, A. Ņikitina, J. Skulmes, B. Delles, G. Kļavas u.c.
Tāpat patīkami pārsteigti būs arī mūsdienu mākslas cienītāji atkal tiekoties ar A. Zariņas, J. Toropina, I. Zalāna, I. Muzikantes, A. Ameļkoviča, L. Baklānes, S. Daugules, K. Kvitkas, S. Muižnieces darbiem.
Izstāde ir daudzveidīga un ar to sagādās prieku daudziem mākslas cienītājiem.
Kopumā izstādē eksponēti ap 250 mākslas darbiem – gan gleznas, grafikas, porcelāns, bronzas figūras, stila mēbeles.
Galerijā "Antonija” izstāde apskatāma līdz 7. septembrim, kas noslēgsies ar izstādes darbu izsoli.
Klasiskās mākslas galerija "Antonija"
Brīvības iela 157, Rīga
p., o., t., c., pt. 10.00–18.00
s. 11.00–17.00
svētdienās slēgts www.antonia.lv