VIZUĀLO MĀKSLU PORTĀLS

LV   ENG
Mindauga triennāle Viļņā
24.08.2012 - 09.09.2012

Vienpadsmitā Starptautiskā Baltijas mākslas triennāle šogad ir daudz koncentrētākā formātā - divpadsmit dienu pasākums ir vērsts tikai uz performancēm un filmām. Ejot pretēju ceļu, kāds pēdējā laikā ir ierasts biennāļu vidū ar plurālismu un visaptverošām multiplatformām, kuratori ir izvēlējušies mākslinieku sniegumu izrādīt caur radikāli šauru prizmu: vienu cilvēku.
 
Foto: Akvilė Anglickaitė
Pateicība: CAC, Vilnius
 
Mindaugs ir lietuviešu vīriešu visizplatītākais vārds. Tas, burtiski tulkojot, nozīmē "ļoti slavens" vai "tāds, kuram ir daudz idejas".

Mindaugs triennālē ir starpnieks, caur kuru mākslinieki ievada savus darbus. Viņš visā triennāles laikā parādīsies triennāles dalībnieku darbos iedzīvināts dažādās lomās un scenārijos Viļņas pilsētā un tuvākajā apkārtē.

Paralēli Mindauga ikdienas pasākumiem CAC kino zālē būs filmu programma "Kino pats par sevi" (Cinema of The Self) ar solipsistisku kino, kurā visas dienas garumā "tas" nemitīgi pāries uz "es". Vakarā Mindauga ideju zvaigznājs, kamēr viņš atpūšas, transformēsies performanču mākslinieku un kino notikumu ceļojošajā skatuvē nodēvētā par "Harizmatēriju" (Charismateria).

Mindauga triennāli kūrē Laikmetīgā mākslas centra Witte de With (Roterdama) direktore Defne Ayas un LUX (Londona) direktors Benjamin Cook. Triennāles koncepcija un programma tiek veidota kopā ar kuratores uzaicinātiem, Ņujorkā dzīvojošajiem māksliniekiem Ieva Misevičiūtė un Michael Portnoy.

Dalībnieki: Danai Anesiadou, Alexandra Bachzetsis, Eglė Budvytytė, Asli Çavuşoğlu, Tim Etchels, Goodiepal, Ragnar Kjartansson, Valentinas Klimašauskas ar Morten Norbye Halvorsen, Ursula Mayer, Erkka Nissinen, Benjamin Seror, Rimas Šapauskas, Marianne Vitale, Mark Aerial Waller, Claude Wampler un citi.

Īsa pasākuma vēsture

Izstāde tika atklāta 1979. gadā kā Lietuvas Padomju Sociālistiskās Republikas Baltijas jauno mākslinieku triennāle. Padomju laikā tajā centās eksponēt jauno mākslinieku un nonkonformistu mākslu. Pēc Lietuvas neatkarības atjaunošanas 1990. gadā pasākumu kā vienu no galvenajiem mākslas notikumiem turpināja un iekļāva to starptautiskajā apritē Ķēstuta Kuizina (Kęstutis Kuizinas) vadītais Laikmetīgās mākslas centrs (CAC) Viļņā. 

Pēdējās triennāles kūrējuši Tobias Berger (Centre of Attraction, 2002); Sofia Hernández Chong Cuy, Raimundas Malašauskas un Alexis Vaillant (BMW, 2005); un Ann Demeester un Kęstutis Kuizinas (Urban Stories, 2009).

Contemporary Art Centre (CAC), Vilnius
www.cac.lt
Vokiečių 2
LT–01130 Vilnius
Lithuania

 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts