VIZUĀLO MĀKSLU PORTĀLS

LV   ENG
Anitras Bērziņas un Karinē Paronjancas izstāde "Paralēlās pasaules"
Egita Kurpniece, LMA Komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste
07.06.2012 - 30.06.2012

7. jūnijā pl. 18.00 Jūrmalas pilsētas muzejā atklāj Anitras Bērziņas un Karinē Paronjancas gleznu izstādi "Paralēlās pasaules".
 
Autore: Anitra Bērziņa
Autore: Karinē Paronjanca
 
Mākslinieces, kuras pirms dažiem gadiem absolvējušas Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozari, piedāvā skatītāju vērtējumam savu pēdējo divu gadu radošo veikumu. Strādājot cieši līdzās ikdienas fiziskajā telpā, katra no gleznotājām veido savu suverēno tēlu un izteiksmes pasauli gleznās, kuras ir paralēlas, nekonfliktējošas un ļoti atšķirīgas.

Anitra Bērziņa savos darbos fokusē uzmanību uz gaismas un ēnas spēli un ilūziju, uzdodot jautājumu – vai redzam tikai to, ko zinām, un kas paliek ēnā? Māksliniece savos audeklos risina vizuālu mīklu – uz ko tad mēs īstenībā skatāmies? Vai, dažkārt, mūsu zināšanu bagāža palīdz vai traucē redzēt un ieraudzīt? Vai mēs redzam tikai to, ko vēlamies un saprotam? Atbildes uz jautājumiem ir atvērtas un paliek skatītāju ziņā.

Karinē Paronjancas gleznas caurstrāvo vasarīgas noskaņas – dabas atdzimšanas tēma, augu un ziedu motīvi, pavasara un vasaras jutekliskums, seksuālās enerģijas uzplaukums. Kā nemainīgi centrālā tēma Karinē Paronjancas darbos ir vīrišķā un sievišķā pretestība un mijiedarbība. „Man patīk strādāt ar košām, dzidrām krāsām, izmantojot visu paletes bagātību, uzlūkojot zeltu kā universālu mīlestības simbolu, rozā kā maiguma un balto kā paradīzes tīrības un patiesības simbolu,” stāsta māksliniece. Ieceres realizācijai izmantota jaukta autortehnika – eļļa, akrils, pasteļa krītiņi, ogle, zelts. Bet par darba plakni Karinē izvēlējusies apdrukātus palagus. Karinē saka, ka „gleznot uz palaga, manuprāt, ir īpaši intīmi un mājīgi, tas rada īpašas attiecības ar savu mākslas darbu. Palags – tas ir gan cilvēka eksistences simbols, gan intīms ikdienas elements vienlaikus.”

Galvenais izteiksmes līdzeklis ir ornaments. Māksliniece rada savu ornamentālo sistēmu uz jau esoša palaga ornamenta, radot zināmo saspēli un dažreiz pat asprātīgu intrigu. Ornaments darbojas kā universāls informācijas nesējs – vispārinājums, simbols, maģija, vēsture un tilts no pagātnes uz tagadni. Tas ir kā mandala, dodot iespēju skatītājam abstrahēties no realitātes.
 
Jūrmalas pilsētas muzejs
Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV-2015
15.maijs – 14.septembris t., c., pt., s., sv. 10.00–17.00
pirmdienās, otrdienās slēgts
15.septembris – 14.maijs t., c., pt., s., sv. 10.00–18.00
pirmdienās, otrdienās slēgts
piektdienās – ieeja bez maksas
www.jurmalasmuzejs.lv
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts