Laikmetīgās mākslas izstāde "Aukstā māksla" Galerija "Alma" 27.04.2009 - 15.05.2009
No 27. aprīļa līdz 15. maijam galerijā „Alma" (Rūpniecības ielā 1, Rīgā) tiks eksponēta laikmetīgās mākslas izstāde „Aukstā māksla". Skatītājiem tā būs iespēja ieraudzīt jaunus vai līdz šim Latvijā vēl nerādītus latviešu autoru darbus konceptuālā skatījumā. Izstādes kuratore Anda Boluža ekspozīcijā ietvērusi Andreja Granta melnbalto fotogrāfiju sēriju „Dubultportreti", kas tapusi 1990.gados, Barbaras Gailes gleznas un divus speciāli izstādei radītus mākslas darbus - Kriša Salmaņa un Mārtiņa Ratnika animācijas. |
|
Mārtiņa Ratnika video, animācija. 12233. 2009.
Krišs Salmanis. Ausma. 2009.
Andrejs Grants. No sērijas "Dubultportreti". 1990. gadi.
Barbara Gaile. Apreibis no laimes. 2006.
|
|
„Mūsdienās mākslas robežas ir krietni paplašinājušās un bieži vien māksla noris ārpus izstāžu zālēm, rosinot pārdomas par tās aicinošo un impulsīvo raksturu. Skatītājs tiek iesaistīts izklaidējošos pasākumos, muzikālu pavadījumu un cirka priekšnesumu jūklī. Kā valdzinošs un vienlaikus veldzējošs pretstats tam visam šķiet, piemēram, glezna mākslas galerijas atturīgā izstāžu telpā. Izstādes iecere ietver mēģinājumu atklāt, kā šķietami „vēss" laikmetīgās mākslas darbs video vai gleznas formā spēj sniegt dažbrīd tik nepieciešamo mirkli klusuma. Manuprāt, ir vērtīgi dažkārt apstāties un izjust to ap sevi, lai pēc brīža sadzirdētu ikdienā nekad nemanāmās, bet vienlīdz būtiskās skaņas - vēju kokos vai putnus gaisā. Ekspozīcijā ietvertie darbi parāda to, ka aiz šķietamā sastinguma ir manāma dzīvība un te paslēpusies pati dzīve" - izstādes kuratore Anda Boluža.
Mārtiņš Ratniks dzimis 1975. gadā Saulkrastos. Izglītību ieguvis Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā (tobrīd - Rīgas Lietišķās mākslas koledžā) un Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. 1998. gadā kopā ar kursabiedriem izveidojis radošo apvienību F5 jeb Famous Five, kas pārstāvējusi Latviju nozīmīgās starptautiskās mākslas skatēs - 2005. gadā Venēcijas biennālē Itālijā ar projektu „Tumsas spuldze" un 2002. gadā Sanpaulu biennālē Brazīlijā ar projektu „Baudi jauko nakti!". 2007. gadā jauno mediju centra RIXC telpās bija apskatāma Mārtiņa Ratnika personālizstāde „Lauki". Kopš 2005. gada strādā kā pasniedzējs Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Mākslinieciskās darbības jomas: video, animācija, grafiskais dizains.
Krišs Salmanis dzimis 1977. gadā Rīgā. Izglītību ieguvis Evaņģēliski luteriskās Kristīgās akadēmijas Mākslas nodaļā un Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs kopš 1996. gada. 2004. gadā saņēmis Latvijas Mākslinieku savienības un Valsts Kultūrkapitāla fonda balvu „Gada debija" par izstādi „100% vilšanās" (kopā ar gleznotāju Daigu Krūzi). 13. Tallinas grafikas triennāles laureāts 2004. gadā. 2008. gadā saņēmis festivāla „Ūdensgabali" grand prix par video darbu „Turn back. Undo", kas tika iecerēts, uzturoties rezidencē Bergenas Elektroniskās mākslas centrā Norvēģijā. Reklāmas aģentūras Frank&Stein līdzīpašnieks un radošais direktors. Mākslinieciskās darbības jomas: objekti, video, animācija, grafiskais dizains.
Andrejs Grants dzimis 1955. gadā Rīgā. Ieguvis jurista izglītību Latvijas Universitātē, taču jurista praksi nav turpinājis. Fotografē kopš 1978. gada. No 1978. līdz 1988. gadam darbojies foto studijā „Ogre", kur guvis priekšstatu par izteiksmes iespējām fotogrāfijā skolotāja Egona Spura vadībā. Personālizstādes Latvijā un ārvalstīs kopš 1981. gada. Vairākas izstādes veidotas kopā ar citiem fotogrāfiem - ar Intu Ruku („Ceļojums no Liepājas uz Balviem"), ar Andri Krieviņu („Lugano. Cartes Blanches"), Mārtiņu Zelmeni. Kopš 1979. gada strādā Rīgas Tehniskās jaunrades namā "Annas 2" kā foto studijas vadītājs un pedagogs. Studiju apmeklējis pulks jauno fotogrāfu, viņu vidū Iveta Vaivode, Anda Bankovska, Ieva Jerohina, Arnis Balčus un citi, tādejādi latviešu fotogrāfijā ieviešot apzīmējumu „Granta skola".
Mākslinieciskās darbības joma: fotogrāfija.
Barbara Gaile dzimusi 1968. gadā Rīgā. Kopš 1996. gada dzīvo un strādā Parīzē Francijā. Izglītību ieguvusi Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā, Sanderlendas universitātes Glezniecības nodaļā Lielbritānijā un Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā. Regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs kopš 1988. gada. 2008. gadā „Rīgas galerijā" bija apskatāma gleznotājas personālizstāde „Gleznu misteriozā dzīve", 2004. gadā turpat - „Atradumi", ko papildināja speciāli izdots gleznu katalogs ar Helēnas Demakovas un Eduarda Kļaviņa rakstiem. 1990. gados piedalījusies Sorosa Mūsdienu mākslas centra gadskārtējās izstādēs Latvijā. Mākslinieciskās darbības joma: glezniecība.
Anda Boluža dzimusi 1980. gadā Rīgā. Izglītību ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļā. Kā kuratore strādā kopš 2000. gada. Nozīmīgākie realizētie projekti ir izstāde "Dzīvais gars. Animācijas iespējas mūsdienu mākslā" (izvirzīta Latvijas Mākslinieku savienības un Valsts Kultūrkapitāla fonda balvai "Gada grupas izstāde" 2004. gadā), "Latio" sadarbībā ar Kultūras ministriju organizētā konkursa "Latvijas gada balva fotogrāfijā" darbu ekspozīcija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls" 2007. gadā un fotogrāfa Ginta Māldera fotogrāfiju izstāde „Mana lieta" uz Rīdzenes ielas „Galerijā Centrs" 2008. gadā.
Galerija atvērta katru darba dienu no plkst. 12 līdz 18
|
| Galerija "Alma"
Rūpniecības iela 1, Rīga
p., o., t., c., pt. 12.00–18.00
sestdien, svētdien slēgts
www.galerija-alma.lv | | Atgriezties | |
|