VIZUĀLO MĀKSLU PORTĀLS

LV   ENG
Atklāj Ojāra Feldberga skulptūru Heino
Latvijas Republikas vēstniecība Nīderlandē ziņo, ka 24. martā Overaijselas Provincē, Heino pilsētā Latvijas vēstniecības pārstāvji piedalījās Sabiles un Heino pilsētu draudzības dienu svinīgā sarīkojumā, kura laikā tika atklātas Ojāra Feldberga (Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs) un nīderlandieša Krisa Petersona (Chris Peterson) skulptūras.
 
Ojārs Feldbergs. Ligzda akmens sēklai. 2012. Heino
2012.gada 24.martā Heino
 
Mākslas darbi simbolizē divu atšķirīgu Eiropas valstu mazpilsētu sadarbību un sadraudzību. Heino uz vietas mākslinieki skulptūras darināja trīs nedēļas. Ojāra Feldberga darbs ir 3x3 metrus liels, bet Krisa Petersona darbs veidots no diviem atsevišķiem akmeņiem.

Draudzība starp pilsētām pastāv jau divus gadu desmitus, pirmo reizi nīderlandieši Sabilē ciemojās 1995. gadā. Latvieši daudzu gadu garumā ir saņēmuši humāno palīdzību, sākot ar ikdienā nepieciešamām lietām, pārtikas pakām un apģērbu, kā arī biroja tehniku, skolas solus un daudzas citas mantas.

"Šogad rit sestais gads, kopš mākslinieks Ojārs Feldbergs stāda akmeņus Latvijā un citās valstīs. Tas ir eksperimentāls mākslas projekts, kurā var piedalīties ikviens interesents. Vairāki simti akmeņu ir iestādīti Pedvāles muzeja īpašajā akmeņu stādījumu laukā. Tos stādījuši cilvēki no dažādām pasaules vietām. Eksperimenta ietvaros Ojārs Feldbergs ir iestādījis akmeņus arī divpadsmit citās valstīs.

Līdz ar to noslēdzās kopējs Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja un Fonda "Heino-Sabile" sadarbības projekts "Divas ainavas". Projekta ietvaros Nīderlandes tēlnieks Kriss Petersons izveidoja skulptūru kompozīciju "Apcerīgais kārtojums Nr.2". Savukārt tēlnieks Ojārs Feldbergs radīja vides mākslas objektu "Ligzda akmens sēklai". Tā sastāv no sešu laukakmeņu kompozīcijas, kas simbolizē cilvēka, laika un visuma savstarpējo attiecību nebeidzamo mijiedarbību. Kompozīcijas centrā akmeņos izveidotā atverē Ojārs Feldbergs iestādīja Akmens sēklu, kurai savus vēstījumus jau bija nodevuši Sabiles pilsētas iedzīvotāji un arī svinīgā atklāšanas pasākuma dalībnieki – Heino pilsētas iedzīvotāji un viesi. Ojāram Feldbergam veicot radošu rituālu ar uguni, dzīvības koku zariņu dūmiem un ūdeni – tādā kārtā savienojot četrus pasaules pirmelementus –, cilvēku akmenim uzticētais tika nodots laika un likteņa gādībā, lai ar cerībām izteiktās vēlmes un idejas kādreiz piepildītos," stāsta Arvīds Laukkalns.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts