VIZUĀLO MĀKSLU PORTĀLS

LV   ENG
Rasas Šmites lekcija un diskusiju par kreatīvajiem tīkliem un sociālajiem medijiem
Ceturtdien, 24. novembrī pl. 19.00 "kim?" auditorijā notiek Rasas Šmites lekcija un saruna ar grāmatā "Kreatīvie tīkli" intervētajiem 90. gadu lokālā tīkla dalībniekiem un mūsdienu sociālo mediju ekspertiem - Paulu Bankovski, Kristīni Briedi, Artūru Punti, Normundu Kozlovu, Artūru Medni, Šeldu Puķīti un Valdi Krebu.

 
Lekcijai-sarunai iespējams sekot līdzi interneta tiešraidē, ko nodrošinās RSU interneta radio “Runā skaļāk”.

Grāmatas “Kreatīvie tīkli” autore Rasa Šmite lekcijā iepazīstinās ar interneta kultūras attīstību un “tīklošanās” paradigmas maiņu, izsekojot sociālās tīklošanās fenomenam sākot ar virtuālajām kopienām un kreatīvajiem tīkliem, kas radās interneta agrīnajā periodā 90.gados. Autore iezīmēs arī pavērsienu tīklu attīstībā, kas aizsākās ienākot mobilo un bezvadu tīklu tehnoloģijām 21. gadsimta sākumā, un turpinās līdz ar blogu kultūru un sociālo mediju izplatību mūsdienās.

Lekcijas gaitā specifiska uzmanība tiks pievērsta jēdziena “lokāls” nozīmei globālo tīklu telpā un digitālo tīklu tehnoloģiju un sociālās tīklošanās ietekmei uz kultūras un mākslas procesiem, analizējot un interpretējot tās jaunās tendences, kas bija liecība fundementālajām pārmaiņām Latvijas sabiedrībā 90. gadu otrajā pusē.

Pēc lekcijas uz sarunu un diskusiju par kreatīvām idejām, taktikām, sociālās rīcības jēgu un motivācijām attiecībā uz tīklošanos toreiz un tagad ir aicināti gan Rasas Šmites grāmatā “Kreatīvie tīkli” intervētie 90. gadu lokālā tīkla dalībnieki, gan mūsdienu sociālo tīklu eksperti. Diskusijā piedalīsies rakstnieks Pauls Bankovskis, videoproducente Kristīne Briede, sociologs Normunds Kozlovs, dzejnieks Artūrs Punte (Orbita), sociālo mediju eksperts Artūrs Mednis, mākslas zinātniece Šelda Puķīte un sociālo tīklu pētnieks Valdis Krebs (ASV).

Grāmata “Kreatīvie tīkli” sniedz ieskatu pētījumā par interneta kultūras pirmsākumiem un attīstību digitālo tīklu laikmetā. Teorētiskā rakursā tīkli tiek aplūkoti kā komplicētas sociāli tehniskas sistēmas. Šo “virtuālo kopienu” rašanās un attīstība tiek analizēta, sākot ar kreatīvajiem tīkliem, kas radās interneta agrīnajā periodā 90. gados, līdz sociālās tīklošanās fenomenam mūsdienās. Līdzās translokālo sadarbības tīklu gadījumu studijām, Rasa Šmite analizē arī alternatīvās un digitālās kultūras lokālo kopienu tīklojumus, kas izveidojās ap Open un E-Lab 90. gadu otrajā pusē Latvijā. Padziļinātais pētījums par tīklu kultūras attīstību atspoguļo tās pārmaiņas mūsdienu sabiedrības struktūrā, kas norisinās sociāli tehniskās tranformācijas ietekmē.

Grāmatu ir izdevis Jauno mediju kultūras centrs RIXC sadarbībā ar Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratoriju MPLab. Grāmatas vāka un dizaina autors – Mārtiņš Ratniks.

Rasa Šmite ir jauno mediju māksliniece un tīklu pētniece, aktīvi darbojas jauno mediju mākslas un tīklu kultūras attīstības laukā kopš 90. gadu vidus. Šogad RSU ieguvusi doktora grādu socioloģijā, aizstāvot promocijas darbu Kreatīvo tīklu kopienas. Šobrīd ir Jauno mediju kultūras centra RIXC vadītāja (arī šī centra dibinātājā), asociētā profesore Liepājas Universitātē un pētniece Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā.

Grāmatu “Kreatīvie tīkli” pēc lekcijas var iegādāties par īpašu cenu: 5 Ls.
Izdevums ir pieejams arī veikalā "Valters un Rapa" (cena: 6.79 Ls).

Vakara ietvaros darbosies grāmatu galds, kurā varēs iegādāties arī citus "kim?" un RIXC izdevumus.

Ieeja lekcijā bez maksas.

"kim?" laikmetīgās mākslas centrs
Maskavas iela 12/1, Rīga
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts