Pēc regulāras dalības vairākos starptautiskos mākslas projektos – Maskavas Jaunās mākslas biennālē 2010 gadā, Venēcijas biennāles Papildprojekta „Detournement “, grupu izstādēm Stambulā, Brēmenes valstsgalerijā, piedalīšanos vairākās rezidencēs ASV, Ivara Drulles jaunākie darbi izstādē "Balstīts uz patiesiem notikumiem" apskatāmi Rīgā, galerijā "Alma".
Ivars Drulle. Rīgas domnieka Šmita kārdināšana. Instalācija. 2010–2011
Mākslinieks izstādes ideju formulē šādi: "Šī izstāde ir meditācija par dziņām, kas snauž manī un manos laikabiedros. Kuras no tām uzvarēs? Kādi apstākļi tam vajadzīgi? Kas nosaka, ka miera laiku dārznieks – selekcionārs kara laikā iet pāri līķiem? Vai, piemēram, mācītāju pulki visos pasaules nostūros, sludinot žēlsirdību un piedošanu, seksam izmanto bērnus? Bet citi mācītāji, sludinot to pašu, ir gatavi nesavtīgi upurēt sevi, glābjot cilvēkus tiešā un pārnestā nozīmē?"
Filigrānajās instalācijās organiski savienotas nelielas, plastiski stilizētas skulptūrālas figūras ar skaņu, fotogrāfiju un gaismu. Konkrēta indivīda tēls izmantots asociācijām par vispārcilvēcisko. Šajās dokumentēto tēlu daudzslāņaini tulkojamājās kompozīcijās mākslinieks kontemplatīvi stāsta par ilūzijām, atsvešinātību, nodevību, liekulību, par traģisko un traģikomisko. Viņš izvēlējies astoņus reālus notikumus, kuri ieinteresējuši interpretācijai, saistot uzmanību preses publicētos materiālos.
Viduslaiku alegorijā "Rīgas domnieka Šmita kārdināšana" – mākslinieks radoši attēlo mirkli, kurā domnieku, kas iestājies pret "pagānisko tradīciju" bluķa vilkšanas pasākumu Vecrīgā, vajā seno latviešu dievības.
Apskatāms būs rezidencē ASV izgatavotais darbs "Herberta Cukura tiesa", kurā uzdots neviennozīmīgi traktējams jautājums par Herberta Cukura – izgudrotāja, konstruktora, aviatora, kas Latvijas brīvvalsts laikā veicis unikālus lidojumus uz Gambiju un Tokiju paša konstruētā lidmašīnā un kura lidojumi ir ierakstīti pasaules aviācijas vēsturē – mežonīgo slepkavību.
Melanholiski sirsnīga vizuāla interpretācija aktiera Ģirta Ķestera intervijai žurnālam "Santa", un vēl pieci citi mākslinieka traktēti sižeti.
Ivara Drulles savdabīgās stilistikas sociālā groteska liek atcerēties latviešu gleznotāja Ausekļa Baušķenieka smalki ironiskās kompozīcijas.
Mākslinieks ieguvis izglītību Valsts mākslas akadēmijā, Humbolta universitātē ASV, maģistra grādu Montanas universitātē ASV.
Iegūstot Civitella Ranieri fonda balvu (Ņujorka), Ivars Drulle septembrī dosies uz vienu no prestižākajām mākslas rezidencēm pasaulē, kura izveidota 15.gs pilī Umbrijā (Itālijā).
Galerija "Alma"
Rūpniecības iela 1, Rīga
p., o., t., c., pt. 12.00–18.00
sestdien, svētdien slēgts www.galerija-alma.lv