Galerijā "Saatchi" sākas balsojums par Sergeja Djomina jauno gleznu "Hegemoņu higiēna (HH)" Sergeja Djomins, mākslinieks No šodienas līdz 5. jūlijam galerijas Saatchi interneta vietnē sākas balsojums par Sergeja Djomina jauno šokējoši avangardisko gleznu "Hegemoņu Higiēna (HH)". Sergejs Djomins uzskata, ka notikumi, kas sabiedrību ieveduši antimorāles ērā, radījuši nepieciešamību pēc viedokļu un pretstatu evolūcijas. Savu skatījumu nākotnē mākslinieks iedzīvina ar psihodēlisku politisko spēli un mudina pavērties ārpus informatīvā rāmja.
„Iespējams, tā ir futūrisma, filozofijas un politkorektuma orģija, kas atspoguļota no Hegemoņa redzesloka. Higiēnas un triljonu vārdā viņš attīra pasauli un bauda laimīgās stundas rezultātu. Vai tā nav izcila mērķtiecība?” jautā Sergejs.
„Globālās majestātes manipulē ar slimu, degradētu un antihigiēnisku sabiedrību, sludinot universālu brīvības un visatļautības ideoloģiju. Morāles haoss, mārketinga akciju pārsātinājums un kultūras pagrimums ir nenovēršams, tāpat kā higiēnas karš un Hegemoņa uzvara. Šis darbs ir Hegemoņa patiesība, nevis politiska provokācija,” uzsver mākslinieks.
Sergejam Djominam (1974) šogad ievērību atnesa divkārtēja uzvara prestižās galerijas "Saatchi" konkursā ar darbu "Singer [Zinger Machine]" un "Boris&Gleb". Viņš ir pirmais mākslinieks no Latvijas, kas guva tik augstu atzinību, godam nopelnot 1. vietu 3000 darbu konkurencē.
Viņš ieguvis bakalaura grādu LU Vēstures un filozofijas fakultātē, vēlāk absolvējis LMA Glezniecības nodaļu. Sergejs Djomins arvien biežāk konfliktus un diskusijas reproducē ar vizuālās mākslas instrumentiem, radot kolorītas, ietilpīgiem sociāliem sižetiem bagātas gleznas. Viņš ir vairāk nekā 200 gleznu un 300 skiču autors. Viņa darbi bijuši skatāmi daudzās izstādēs Latvijā un Vācijā, Itālijā, Lielbritānijā.
Hegemoņu higiēna (HH) „Hegemonijas happy hour *(HH) ir klāt! Pasaules gals ir atcelts. Barak, dusi saldi,” internetā pavēstīja Hegemons. Intervijās viņš piebilda, ka turpmāk vienīgā oficiālā valoda būs varas valoda, jo ļaudis alkst pēc megadisciplīnas.
Būdams kvēls higiēnas cienītājs, Hegemons bija sācis pasaules tīrīšanu, jo izjuta riebumu pret to, ka notiek akcentu maiņa augstākajos politikas ešelonos, turklāt globalizācija bija iespraukusies visos dzīves posmos - sākot ar gurķiem un beidzot ar ģeopolitiku. Kareivji dievināja savu valdnieku - sarkanģīmi, tāpēc galvenajā miera misijā devās ar uzvaras saucieniem uz lūpām. Viņiem pat bija sava patriotiskā oda. Uzticamie karavīri paveica savu uzdevumu un par godu Hegemonam psihodēliskā eiforijā nocirta galvu arī paši sev, salutējot ar savām asinīm. Viņi bija pārliecināti, ka pasaulē valdīs brīnišķā brīvība.
Protams, Hegemons bija dāsns, jo galu galā tobrīd bija happy hour (HH). Viņš kādā interneta lapā izveidoja kritušo varoņu goda plāksni un apsolīja radiem izmaksāt kompensāciju zelta ekvivalentā. Sev Hegemons pasūtīja jaunas ādas kurpes ar zīmolu Bloody Barack.
Tikai pats Hegemons zināja, ka šī higiēnas programma bija cīņa par triljoniem, jo triljons ir mazākā Hegemonam pieņemamā naudas vienība. Tāpēc viņš sāka plānot jau nākošo higiēnas karu.
* mārketingā - laimīgā stunda (tulk.no angļu val.)