VIZUĀLO MĀKSLU PORTĀLS

LV   ENG
Dāvja Sīmaņa lekcija par filmu "Hirosima, mana mīla"
Elīna Hermansone, Laikmetīgās mākslas centra Informācijas centra projektu koordinatore
08.04.2010 - 08.04.2010

Ceturtdien 8. aprīlī, plkst. 18.30 Laikmetīgās māksla centra "Ofisa galerijā" notiks Dāvja Sīmaņa lekcija par Alēna Renē filmu Hirosima, mana mīla un vairāku Renē filmu fragmentu skatīšanās.
 
Franču režisora Alēna Renē filma "Hirosima, mana mīla" (1959) ir viens no nozīmīgākajiem franču “jaunā kino” paraugiem, kas tiek saistīts ar kino modernisma renesansi un arī mākslas un politikas attiecību pārskatīšanu. Līdzīgi kā citās Renē filmās, "Hirosimā, mana mīla" apvienojumā ar novatorisku formu dominējošās tēmas ir laiks, atmiņa un aizmiršana, un to loma vēstures rekonstrukcijā.

Filmas šķietami triviālais stāsts centrējas ap mīlas pāri – franču aktrisi, kas Hirosimā piedalās starptautiskā filmā par mieru, un japāņu arhitektu, kas atmodina jaunajā sievietē traumatiskas atmiņas par pagātni. Filmas kompleksā stāstījuma struktūra un daudzslāņainā modernisma estētika lielā mērā izriet tieši no „jaunā romāna” principiem, kur sižets un darbība paliek fonā, un priekšplānā izvirzās tādi elementi kā stāstījums, valoda, laiks, atmiņa, subjektivitāte.

Lekcija un Renē filmu fragmentu skatīšanās tiek organizēta LMC "Ofisa galerijā" atvērtās videodarbu izstādes „Paš-laiks“ ietvaros. Izstāde, kas būs atvērta līdz 22. aprīlim, piedāvā videodarbu izlasi, kurā iekļauti ap 20 Eiropas un citu reģionu mākslinieku darbi, kas reflektē laika fenomenu un tā attiecības ar telpu, ikdienu, atmiņu, uztveri, vēsturi, politiku, aktīvisma estētiku un mākslu. Viens no šiem darbiem – Silvijas Kolbovski "Pēc "Hirosima, mana mīla"" (2008), kas guvis arī plašu starptautisku novērtējumu, radīts kā interpretācija par minēto Renē filmu.

Dāvis Sīmanis (dz. 1980) ir kinorežisors, operators un kinoteorētiķis, kura publikācijas par kino lasāmas žurnālos "Rīgas Laiks" un "Studija" un lekcijas klausāmas ciklos "Tas, ko tu nedrīksti nezināt" kinoteātrī "Rīga" un kinoklubā "Horizonts".

Filmu veidošanā D. Sīmanis sadarbojies ar daudziem Latvijas režisoriem – Askoldu Saulīti, Ilonu Brūveri, Viesturu Kairišu, Kristīni Želvi, Robertu Vinovski, Uldi Tīronu u.c. D. Sīmanis ir arī četru dokumentālo filmu režisors: "Versija. LNO" (2006; Lielā Kristapa balva par labāko debiju), "Zīmētājs" (2007), "Valkyrie Limited" (2009) un "Pasaules skaņa" (2010, kopā ar Gintu Grūbi).

Lekcijas apmeklēšanai lūdzam pieteikties, rakstot uz e-pastu: hermansone@lcca.lv. Vietu skaits ierobežots.
 
Latvijas Laikmetīgās mākslas centra "Ofisa galerija"
Alberta iela 13, 7. stāvs
p., o., t., c., pt. 12.00–18.00
sestdienās, svētdienās slēgts
www.lcca.lv
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts