Starptautiskā izstāde “Gleznas bērniem” Jūrmalā Marija Vasiļjeva, mākslas zinātniece, Sanktpēterburga 04.03.2010 - 04.04.2010
4. martā plkst. 18.00 Jūrmalas pilsētas muzejā notiks starptautiskās izstādes “Gleznas bērniem” (Latvija, Krievija, Baltkrievija) atklāšana.
2010. gadā turpinās Baltijas valstu mākslas cienītāju iepazīstināšana ar starptautiskā projekta „Jaunie Vārdi” dalībnieku daiļradi. No 4. marta līdz 4. aprīlim Jūrmalas pilsētas muzeja apmeklētājus gaida tikšanās ar starptautiskās izstādes „Gleznas bērniem” autoru darbiem. Izstādē piedalās astoņi mākslinieki no Latvijas, Baltkrievijas un Krievijas. To organizē Sanktpēterburgas Mākslas akadēmijas mākslas zinātniece Marija Vasiļjeva un mākslas zinātniece no Latvijas Jeļena Mironova.
Anna Siļivoņčika. Debess herbārijs
Aleksandra Ņedzveckaja. Baltā karaliene
Ņina Rižikova. Šūpuļdziesma
Ne katram māksliniekam dota iespēja savienot fantāziju ar reālo pasauli. Profesionāli veidoti glezniecības un tēlniecības darbi, kuri īpaši piemeklēti atbilstoši izstādes tēmai, tiks iekļauti dažādos bērnu istabu interjeros, akcentējot to autentiskumu un kvalitāti.
Visus vecākus satrauc jautājums – kā pievērst bērnu mākslai? Ar ko būtu jāsāk? Mēs atbildam – ar gleznām bērnistabā, jo tie darbi, kuru vidē augs Jūsu bērns, ietekmēs viņa mākslinieciskās gaumes veidošanos. Šo astoņu mākslinieku darbi ir tie, kurus rekomendējam, lai sāktu bērnu iepazīstināt ar mākslas pasauli.
Baltkrievijas māksliniece Anna Siļivoņčika ir spilgta individualitāte jauno baltkrievu mākslinieku vidū. Viņas darbos atspoguļojas dažādu tautu pasaku pasaule. Tās ir dzīvas bērnu fantāzijas un sapņi. Savdabīgo un nereālo Annas darbu pasauli piepilda daudzveidīgi personāži – bērni, putni, eņģeļi, lauvas un mitoloģiskas būtnes. Neparastā un neviennozīmīgā tēlu vienotība, kuru Anna Siļivoņčika rada katrā savā darbā, gandrīz vienmēr ir piesātināta ar nelielu smalka humora devu, kas dod stipru emocionālo lādiņu, pārsteidz ar savu metaforismu un rada daudz negaidītu asociāciju. Smalkā gaismas sajūta, pārdomātās līnijas un perfektais darbs pie detaļām palīdz ļoti precīzi izteikt konkrēto noskaņu.
Pavisam citādi ir Sanktpēterburgas mākslinieces Ņinas Rižikovas darbi. Arī viņu aizrauj brīnumainā pasaku valstība, bet pasakas māksliniecei galvenokārt ir cilvēka jūtu pārdzīvojums, tāpēc māksliniece neierobežo sevi konkrētā sižetā, bet rada brīvas, brīžiem simboliskas interpretācijas.
Latvijas mākslinieces Ludmilas Perecas radītās kompozīcijas, pateicoties to spilgtajam kolorītam, ietver sevī optimistisku lādiņu. Šie darbi, kuri piesātināti ar gaismu un krāsu, ar pārdzīvotā mirkļa prieku, atsauc atmiņā bērnības gaišos tēlus.
Aleksandra Ņedzveckaja ir mūsdienu Sanktpēterburgas viena no perspektīvākajām jaunajām māksliniecēm. Studijas I.J.Repina Akadēmiskajā mākslas, skulptūras un arhitektūras institūtā profesora V.V.Sokolova meistarklasē ir ielikušas klasiskās glezniecības tehnikas pamatus, uz kuras bāzes dzimst patstāvīga un unikāla glezniecības maniere. Viņas darbiem raksturīga savdabīga, viegla, gaisīga glezniecības maniere, gaismu nesošs, it kā ar gaismas stariņiem piepildīts kolorīts, optimistiska realitātes uztvere un redzējums. Māksliniece pastāvīgi meklē jaunus mākslinieciskos ceļus, izmēģinot savus spēkus dažādos žanros un stilos.
Sanktpēterburgas jaunie mākslinieki – gleznotāja Margarita Kolobova un tēlnieks Semjons Žohovs ir spilgtas radošās individualitātes. Viņu darbu vienojošais elements ir jaunu ideju radīšana un liela pietāte pret klasiskās mākslas tradīcijām.
Izstādes veidotāji ir pārliecināti, ka šo mākslinieku darbi, kuri ir speciāli atlasīti atbilstoši izstādes tēmai, lieliski iekļausies stila ziņā dažādajos bērnu istabu interjeros.
Starptautiskā projekta „Gleznas bērniem” atbalstītāji ir Baltkrievijas Republikas vēstniecība Latvijas Republikā, aviokompānija „airBaltic”, mēbeļu salons "Raita” un Rīgas privātskola „Maxvel”.
Jūrmalas pilsētas muzejs
Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala, LV-2015
15.maijs – 14.septembris t., c., pt., s., sv. 10.00–17.00
pirmdienās, otrdienās slēgts
15.septembris – 14.maijs t., c., pt., s., sv. 10.00–18.00
pirmdienās, otrdienās slēgts
piektdienās – ieeja bez maksas www.jurmalasmuzejs.lv