VIZUĀLO MĀKSLU PORTĀLS

LV   ENG
Latviešu mākslinieki grupas izstādē "Gaisma" Venēcijā
Evelīna Vanaga
Sadarbībā ar Venēcijas mākslas fondu 31.martā plkst. 11.00 atklāj izstādi "Gaisma”, kurā piedalās latviešu mākslinieki. Izstāde, kurā skatāmi glezniecības un grafikas darbi, Palazzo delle Prigioni pilī apmeklējama līdz 22. aprīlim.
 
Palazzo delle Prigioni
 
Pēc Venēcijas mākslas fonda ielūguma kuratore Evelīna Vanaga un mākslinieks Edmunds Lūcis rīko izstādi "Gaisma”, kurā piedalās dažādu paaudžu mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Vācijas un Itālijas. Mākslas izstādē, kurā vērojami vairāk nekā 20 mākslas darbi, eksponēti glezniecības, grafikas un fotogrāfijas darbi.

Izstāžu zāle Palazzo delle Prigioni, ko pārvalda Venēcijas mākslas fonds un kas atrodas pie Dodžu pils un "Nopūtu tiltiņa”, kādreiz pildīja Venēcijas cietuma funkcijas. Līdz ar to arī izstādes saturiskajā koncepcijā vairākiem izstādes māksliniekiem telpas transformācija gadu gaitā kļūst par svarīgu aspektu un vienu no centrālajiem stūrakmeņiem viņu radītajos mākslas darbos.

Izstādes tematiskais diskurss ietver jautājumus par gaismu, ēnu, tumsu, kā arī domāšanas telpu plašākā kontekstā. Izvēlētie mākslas darbi daļēji reflektē arī par svarīgiem "gaismas aspektiem" tādās jomās kā tiesību zinātne, reliģija, mākslas vēsture, navigācija un apgaismības laikmets, šādi piedāvājot dažādas laika, evolūcijas attiecību un pārmaiņu interpretācijas.

Izstādes dalībnieki: Dita Lūse, Lāsma Pujāte, Edmunds Lūcis, ameret (Annette Vahle), Saulius Dastikas, Virginia Gabrielli, Vitaly Stanislavsky, Edgars Mucenieks, Antra Skripste, Tosha (Antonina Pilyugina), Artūrs Bunts, Justīne Lūce, Victoria Dalle.

Biedrība "Octopus art projects” ir mākslas biedrība, kas nodarbojas ar laikmetīgās mākslas starptautisku projektu un kultūras aktivitāšu īstenošanu. Dažādi projekti pēdējos gados īstenoti Latvijā, Vācijā, Šveicē un Itālijā.
 
Atgriezties
 
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts